Akçay: Avrupa baskısı var

Akçay: Avrupa baskısı var
Akçay: Avrupa baskısı var
Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay ve kaptan Onur, Apollon Limassol maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Yunus Emre SEL/ TRABZON (DHA) - Mustafa Reşit Akçay, Apollon Limassol ile zorluk derecesi yüksek bir maça çıkacaklarını belirterek, "Bildiğimiz gibi Avrupa Ligi J Grubu'nda ilk maçımızı oynayacağız. Hem bizim, hem de ülkemiz için stratejik önem taşıyan bir maç olacak. Kendimizi ifade etmek ve bazı stratejileri geliştirmek için önemli bir ortam sağlayacak bize bu karşılaşma. Bazı oyuncuları değerlendirme ve onların pozisyonlarını geliştirme adına önemli bir karşılaşma oynayacağız. Kendi evinde saldırgan ve maç kazanmak isteyen bir rakibe karşı mücadele vereceğiz. Yarın zor bir maç oynayacağız çünkü rakibimiz kendi seyircisi önünde taraftarlarını ateşleyebilecek bir ekip" dedi.

Bosingwa'dan Messi'ye; Beni geçemedi


Akçay, UEFA Avrupa Ligi'nde Türkiye 'yi temsil eden bir takım olmalarının kendi üzerlerine bir baskı oluşturduğunu, ancak bu baskıyı aşabilecek bir takım oldukları söyledi.

TRABZON KÜLTÜRÜNÜ BENİMSEMEYENLER ARAMIZDA OLMAYACAK

Trabzonspor'un bedeller ödeyerek bu noktalara geldiğini vurgulayan Akçay, şöyle konuştu:
"Trabzonspor kulübünün çok büyük bir geçmişi var ve bedeller ödeyerek büyüyor. Kolunu bacağını bırakarak büyüyen bir ekip. Hiçbir futbolcu veya hiçbir teknik adam Trabzonspor'dan büyük değil. Kimin Trabzon'da kaldığı önemli değil. Bu kültürü benimsemeyen bu prensipler dışında düşünen oyuncular aramızda olmayacak. Prensiplerimizi yaşatma adına atacağımız adımlara bakacağız her zaman ."

Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde çok iyi ağırlandıklarını ve kendilerine çok iyi davranıldığını vurgulayan Akçay, Limassol'a karşı Jose Bosingwa'nın oynayacağını sözlerine ekledi.

ONUR: "GRUPTAN ÇIKACAĞIMIZA İNANIYORUZ"

Takım kaptanı Onur Recep Kıvrak, karşılaşmaya çok iyi hazırlandıklarını ifade ederek, "Rakip takıma saygı duyuyoruz. Amacımız puan ya da puanlar almak. Trabzonspor nereye giderse gitsin puan için oynar. Yarın da bunu başaracağımıza inanıyorum. Puan ya da puanlarla ülkemize dönmek istiyoruz. Biz kendimizi her zaman takım olarak güçlü görüyoruz. Camia olarak zaten güçlüyüz ama takım olarak da güçlüyüz. Takım olma yolunda da büyük aşama kaydediyoruz. Avrupa ligi büyük bir arena. Allah'ın izniyle gruptan çıkacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

'Kupa için BM kararı mı bekleniyor'