Akçay: Önemli bir mesaj

Akçay: Önemli bir mesaj
Akçay: Önemli bir mesaj
Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu rövanşında 3-0 kazandıkları Derry City maçını değerlendirdi.

DERRY (AA) - Mustafa Akçay, Derry City karşılaşmasından sonra düzenlediği basın toplantısında, Derry City karşısında iki yüzü olan bir maç oynadıklarını belirterek, "İlk yarıda rakibin bize yaptırmak istediklerini yaptık. Ama ikinci yarıda kendi kalitemizi, teknik etkinliğimizi devreye soktuk ve bence değişim orada başladı. Bu değişim iyi bir sonuç verdi. Uzun süre ilk turu geçemeyen camiamız için önemli bir mesaj oldu. Tur atladığımız için mutluyuz" diye konuştu.

Fırtına 3.turda


Akçay, biraz daha hızlı ve taktik yönü güçlü olan bir oyun anlayışını sahaya yansıtmaları gerektiğini ifade ederek, herkesin 15-20 gün sonra takımda çok daha farklı bir mental göreceğini söyledi.

Dinamo Minsk eşleşmesi ve UEFA'ya gönderilecek oyuncu listesiyle ilgili bir soru üzerine Akçay, şöyle konuştu:
"Listeye Malouda eklenebilir. Onun dışında şu anda listeye eklenecek farklı bir durum yok. Ancak Trabzon'da bıraktığımız arkadaşlardan birkaç tanesi de listeye girebilir. Önemli olan listeye girmek değil, önemli olan Trabzonspor 'un ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir enerji yaratmaktır. Antrenör arkadaşımız Minsk maçını izledi. Ön bilgiler yarın elimizde olacak. Sağlıklı bir değerlendirme yapacağız. Minsk'in Derry City'den bir iki gömlek üstün olduğu ortaya çıkabilir. Biz de vitesimizi büyüterek bu farkı kapatabilecek kapasiteye ve güce sahibiz."

Akçay, Malouda'nın gelişinin Colman, Soner ve Adrian arasında da bir rekabet yaratacağını, bu durumun stratejik açıdan olumlu yansımalarının olacağını düşündüklerini belirtti.

Giray Kaçar'la ilgili bir soruya Akçay, "Plastik cerrahı bekliyor. O geldiği zaman müdahale yapılacak. Beyinle ilgili bir hasar yok. Cerrahı bekliyoruz" yanıtını verdi.

İşte Trabzonspor'un rakibi


HENRIQUE: İLK YARIDA OYUNU DOMİNE ETTİK

Derry City karşısında iki gol atan, bir de asist yapan Henrique, maçın ilk yarısının mücadeleci geçtiğini belirterek, "Uzun toplarla rakibimiz pozisyon yaratmaya çalıştı. İlk yarıda oyunu domine edemedik" dedi.

İkinci yarıda topu yere indirdiklerini ve rakipten daha çok koştuklarını dile getiren Henrique, "Bunları yaptık, sonuçta 3-0'lık net bir skor ortaya çıktı. Bu skora iki gol ve bir asist yaparak katkı sağladığım için de çok mutluyum" diye konuştu.

Trabzonspor Derry City'i 3-0 yendi