Akçay'dan transfer açıklaması

Akçay'dan transfer açıklaması
Akçay'dan transfer açıklaması
Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, son vuruşlardaki eksikliklerden dert yanarken, forvet transferi olacağını söyledi.

Mustafa Reşit Akçay, 0-0 berabere kalıp Play-Off Turu'na yükseldikleri Dinamo Minsk maçı sonrası yaptığı açıklamada, "Maçın genelinde iyi oynadık. Gol pozisyonlarından bireysel vuruş eksikliğinden yararlanamadık. Gol de yiyebilirdik, ama rakibimize saygı duyduk. Futbolcular ile gol pozisyonları konusunda konuşacağız. Turu geçmemiz camiamız için iyi oldu. Mutluyuz, hayırlısı olur inşallah. Trabzonspor taraftarına herşeyin iyisi yakışır" dedi.

Trabzon'da sessiz gece; Fırtına Play-Off'ta


Akçay, "Genetik olarak başarıyı kovalayan bir yapımız var. Başarıyı kıskanarak ele geçirmek isteyen bir anlayışımız var. Bunun yararlı ve zararlı yanları var. Gülü seviyorsanız dikenine katlanmak zorundasınız. Bu onların dikeni olsun" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un hocası, transfer çalışmalarıyla ilgili olarak ise "Forvet beklentim her zaman var. Şartlar hemen bir transfer olmasına izin vermiyor. Yönetim kurulumuz gizlilik içinde çalışıyor. Bir tane golcü alacağız" şeklinde konuştu.

Trabzonspor-Dinamo Minsk

SONER: AVRUPA 'DA OYNAMAK İSTİYORUZ

Trabzonsporlu futbolcu Soner Aydoğdu, "Camiamıza bayram hediyesi vermek istiyorduk. Bunu da başardık. Önümüzde tek engel kaldı. Hepimiz Avrupa'da oynamak istiyorduk. Benim ve hepimizin hayali ve hedefi bu" dedi.

Mustafa Yumlu ise "Turu geçtiğimiz için çok mutluyuz. Maç için başka bir şey söylemeyeceğim. Buraya gelen taraftarımızdan Allah razı olsun. Bu mübarek günde bizi yalnız bırakmadılar. Bu turu onlara armağan ediyoruz. İnşallah son elemeyi geçerek gruplara kalmak istiyoruz" ifadesini kullandı.

MAASKANT: TRABZONSPOR İSTEDİĞİNİ ALDI

Dinamo Minsk Teknik Direktörü Robert Maaskant ise müsabakanın orta sahada geçtiğini belirterek, "Trabzonspor karşısında başka şansımız yoktu. Trabzonspor'un oyunu kendi sahasında kabul etmesi bizim işimizi zorlaştırdı. İlk 20 dakikada Trabzonspor baskını kıramadık, ama diğer bölümlerde istediğim takım sahada mücadele etti. Oyuncu değişikliklerini zamanında yaptık. Trabzonspor istediğini aldı. Oyuncu değişikleri yerindeydi. Malouda'nın oyuna girmesiyle açık futbol ortaya çıktı. Malouda mükemmel bir futbolcu ve sonuca gidecek gol pasları verdi, ama bunlar maalesef gol olmadı" ifadesini kullandı.

UEFA'ya teşekkür pankartı