Akçay'dan Volkan Şen yorumu

Akçay'dan Volkan Şen yorumu
Akçay'dan Volkan Şen yorumu
Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, 2-1 kazandıkları Rizespor maçına damgasını vuran olayla ilgili konuştu.,

TRABZON (AA) - Mustafa Akçay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, oyunu ilk ve ikinci yarı olarak iki bölümde tanımlayabileceğini belirterek, "Golden sonra 25 dakikalık bölüm bizim için kaos bölümü. Oynayan rakibi seyreden bir takım görüntüsü verdik ancak ikinci yarı biraz daha kendimize gelerek oynadık. Daha farklı skor olabilirdi ama bu Çaykur Riizespor'un 2-1'den sonraki oyun yapısıyla alakalıdır. O alanları bize risk ederek bıraktı dolayısıyla yanıltıcı bir pozisyon zenginliği gözükebilir, buna aldanmayacağız" dedi.

Maçta şok olay ve gözyaşları

Kötü oynama haklarını bu maçta kullandıklarını ifade eden Akçay, "Bizim gibi takımların kötü oynayarak kazanmış olması büyük bir avantaj. Perşembe günkü müsabaka için moral sonucu olarak önümüzde durdu. Kazandığımız için mutluyuz" diye konuştu.

VOLKAN ŞEN'İN MAÇ TERK ETMESİ

Akçay, bir basın mensubunun Volkan Şen'in maçı terk etmesine ilişkin sorusu üzerine, "Çok hoş bir durum oldu, çıkabilir. Biz insani bir iş yapıyoruz, disiplinle alakalı bir şeyin arkasına sokmaya çalışabilirsin ama orada bir duygu yoğunluğu, duygu patlaması yaşayan bir insanla karşı karşıyayız. Benim için disiplinden daha önemli insana olan saygıdır. Onun orada hissettiklerini hiçbirimiz bilemeyiz" dedi.

Volkan'a küfür mü edildi şeklindeki sorusu üzerine ise Akçay, şunları söyledi:
"Küfür olduğunu söylüyor ama ben oradaki olayı münferit olarak kabul ediyorum. Kol kırılır yen içinde kalır gibi davranmalıyız. Trabzon'un bütününe mal etmek asla mümkün değil. Münferit bir hadise olarak görüyorum. Kişisel bir tavırdır. Trabzon taraftarının bana göre tasvip edeceği bir hareket değil, kınıyoruz. Zaten 15 dakika alkışlayarak takım olarak kınadık. 15 dakika soyunma odasında hepimiz alkış tuttuk ve protesto ettik. Bu onun için yeterlidir."

Olaylı derbide gülen Trabzonspor


COLMAN İÇİN PSİKOLOG

Akçay, Trabzonspor'un bünyesinde daha önce 17 yıldız adayının kaybolduğunu da kaydederek, "Biz bunu asla yapmayacağız. Yusuf, Caner, Abdülkadir gibi oyuncuların kalış süresini uzatmak için her şeyi yapacağım" dedi.

Akçay, Colman'ın kişilik yapısı nedeniyle agresifliğini kontrol edemeyerek kartlar gördüğünü, bu konuda bir psikolog ile hareket ettiklerini sözlerine ekledi.

Adrian'dan tarihi gol