Akdeniz Oyunları rekorla sona erdi

Akdeniz Oyunları rekorla sona erdi
Akdeniz Oyunları rekorla sona erdi

Mersin’de düzenlenen 17. Akdeniz Oyunları sona ererken seyirci sayısı yüzleri güldürdü... Türkiye , kendi oyunlar tarihinin en fazla altın madalyasını kazanırken, birçok farklı branşta da ilk kez kürsüye çıktı.
Normalde Yunanistan’ın Volos ve Larissa kentlerinin ortak düzenleyeceği oyunların başlamasına bir buçuk yıl kala, ekonomik kriz sebep gösterilerek yapılamayacağı açıklanmıştı. Bir buçuk yıl gibi kısa bir sürede hazırlıkları tamamlaması ve gerçekleştirdiği organizasyonla, 2020 Olimpiyatları’nın karar sürecinde, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nce de tebrik edilen Türkiye, biletli seyirci sayısında da bir rekora imza attı.
Daha önce İspanya, İtalya, Yunanistan ve Fransa gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Lübnan, Suriye , Tunus, Fas ve Mısır’da düzenlenen Akdeniz Oyunları’nda, toplam satılan bilet sayısı 100 bin’i aşamamışken; Mersin’de 122 bin biletli seyirci tribünlerdeki yerlerini aldı. Oyunlardaki biletli seyirci sayısının artmasında Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın bilet bedellerinin 1 lira gibi küçük rakamlarda tutulması talimatı etkili oldu.