Akhisar'da hasılat şaşkınlığı

Akhisar'da hasılat şaşkınlığı
Akhisar'da hasılat şaşkınlığı
Galatasaray maçında 900 bin TL hasılat hedefleyen Akhisar Belediyespor, hayal kırıklığı yaşadı.

Haldun AKYÜZ / AKHİSAR (DHA) - Akhisar Belediyespor Kulübü Asbaşkanı Latif Çakmak, düzenlediği basın toplantısında, 2-1 kazandıkları Galatasaray maçı için bastırılan 11 bin 931 biletin 5 bin 938'inin satıldığını, 484 bin 660 TL hasılat elde edildiğini açıkladı.

Sezon başında satılan 4090 kombine biletin yanı sıra yaklaşık 1000 davetiye dağıttıklarını, ayrıca 12 yaşından küçük çocukların maça ücretsiz girdiğini belirten Çakmak, "Tüm bunların dışında, 500'ün üzerinde sahte biletle giriş yapıldığı, ayrıca akreditasyon kartı çetesinin faaliyet gösterdiği tesbit edildi. Elimizde 50 sahte bilet ve 10 kadar da sahte akreditasyon kartı var. Polis gerekli çalışmayı yapıyor" dedi.

Sahte akreditasyon olan bir kişinin Manisa'da gözaltına alındığını vurgulayan Çakmak, "Polisin bu çeteyi ortaya çıkaracağına ve sorumluları adalete teslim edeceğine inanıyoruz. Ne yazık ki kulüpler bu tür sorunlarla sürekli yüz yüze kalıyor. Ancak inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacak yeni stadımızda yüz okuyucu sistemin bulunduğu dijital turnikeler olacak. Sıkıntımız o zaman bitecek" ifadelerini kullandı.