Akhisar'da Sesar sürprizi

Akhisar'da Sesar sürprizi
Akhisar'da Sesar sürprizi
Akhisar Belediyespor, geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında Elazığspor'da kiralık olarak forma giyen Boşkak futbolcu ile anlaştı.

Haldun AKYÜZ/AKHİSAR (DHA) - Kulüp Basın Sözcüsü İbrahim Evren Acar, Ivan Sesar ile her konuda anlaştıklarını, oyuncunun bonservisi için Sarajevo Kulübü ile görüşmelerin sürdüğünü açıkladı. Acar, Sonko'nun arkadaşı olan Senegalli 23 yaşındaki Niasse'yi ise bir süre daha deneyeceklerini söyledi.

Orta alanda görev yapan Sesar, geçen sezonun ikinci yarısında Elazığspor'da 14 maçta görev yaparken, lig bitiminde yeniden kulübüne döndü.

Futbola Hırvatistan 'ın NK Zagreb takımında başlayan, Slovenya'da SC Koper ve Hırvatistan'da NK Lokomativa'da forma giydikten sonra Bosna Hersek'in SK Sarajevo takımına transfer olan 24 yaşındaki oyuncu, Bosna Hersek A Milli Takımı'nda 2, U 21 Takımı'nda 5 kez mücadele etti.

"GEKAS'A KAMPIMIZ AÇIK"

Yeni sezonun başlamasına 15 gün kalmasına rağmen Theofanis Gekas krizi bir türlü çözülemedi. Yönetimin son dönemdeki sert açıklamalarına karşın iyimser tavrını sürdüren teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, Yunan futbolcuya kapılarının açık olduğunu söyledi.

Transfer dönemlerinde bu tür anlaşmazlıkların yaşanabileceğini dile getiren Hamzaoğlu, "Herkesin düşüncesine saygı duyuyorum" diyerek şöyle konuştu:
"Bu şehir Gekas'ı gerçekten çok sevdi. Yönetim, teknik ekip ve futbolcu arkadaşları ona hak ettiği değeri verdi. Bazı değerler parayla ölçülmez. Aslında bu süreçte ben Gekas'tan daha farklı bir davranış beklerdim. Ama onun da kendisine göre düşünceleri olabilir. Geçmişe takılıp kalmamak lazım. Dönerse kendisine kapımız açık. Gelir antrenmanlara çıkar, arkadaşlarının seviyesine yetiştiği zaman da takımdaki yerini alır."