Akıllarından hiç çıkmamış

Galatasaray ve Milli Takımın golcü futbolcusu Hakan Şükür Avrupa Kupaları'ndaki 30. golünü Juventus'a attı. Sarı-Kırmızılı futbolcular, karşılaşma öncesinde ısınmak üzere sahaya çıktığında, Juventuslu taraftarlar daha önce Torino'da forma giyen Hakan Şükür aleyhinde tezahüratta bulunup, golcü futbolcuyu ıslıkladı.

  • Galatasaray ve Milli Takımın golcü futbolcusu Hakan Şükür Avrupa Kupaları'ndaki 30. golünü Juventus'a attı. Sarı-Kırmızılı futbolcular, karşılaşma öncesinde ısınmak üzere sahaya çıktığında, Juventuslu taraftarlar daha önce Torino'da forma giyen Hakan Şükür aleyhinde tezahüratta bulunup, golcü futbolcuyu ıslıkladı.
  • İtalyan taraftarlar karşılaşmaya ilgi göstermedi. Torino'nun 71 bin kişilik Della Alpi Stadı'na, karşılaşmayı izlemek üzere sadece yaklaşık 8 bin İtalyan taraftar geldi. Galatasaray'ı ise tribünlerdeki yerini alan yaklaşık 200 Türk taraftarı destekledi. Türk seyircilere biletler 60 eurodan satıldı.
  • Juventus taraftarları, final niteliği taşıyan maçlar dışında, Siyah-Beyazlı ekibin, Della Alpi'de oynadığı Şampiyonlar Ligi maçlarına genellikle fazla ilgi göstermiyor. Öte yandan, Torino kentinde yaşayan büyük çoğunluğun Juventus yerine Torino takımını desteklemesi, Siyah-Beyazlı takımını çoğu karşılaşmalarının boş tribünlere oynamasına neden oluyor.
  • İtalyan güvenlik güçleri, karşılaşma öncesinde stat ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Helikopterle stat üstünde tur atan güvenlik güçleri, stat dışında da trafik akışının düzgün işlemesi için yoğun bir çaba gösterdi. Mücadele öncesi ve sonrası herhangi bir tatsız olay yaşanmadı.
  • Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Necati Utkan ve bir dönem İtalya'nın Siena takımını çalıştıran basketbol antrenörü Ergin Ataman da, karşılaşmayı izlemek üzere Delli Alpi tribünlerine geldi.
  • Atatürk Olimpiyat Stadı'nın gündeminden düşmeyen rüzgar paneli, Delle Alpi'de Türk gazetecilerin gündemine oturdu. Hem yağmurluk, hem rüzgar paneli olarak kullanılan bölüm basın mensuplarınca büyük ilgi çekti.
  • Maç öncesi Fatih Terim'i arayan başkan Özhan Canaydın, futbolculara başarılar mesajı iletti. Yeni transfer Ovidiu Petre yedekte kalırken, Ayhan, Abdullah ve Suat Usta kadroya giremedi. Süper Lig'de pek forma şansı bulamayan Fabio Pinto ile genç Sabri ilk onbirde sahaya çıkan isimler oldular.
  • Maç boyuncu yedek kulübesinde yerinde duramayan Terim'in bu hareketleri, İtalyan taraftarlarınca da ilgiyle izlendi. Maç esnasında yedek kulübesinin önüne gelen topu ayağının üzerinde tuttuktan sonra havalandıran Terim taraftarlardan da alkış aldı.