Alan memnun satan memnun

Alan memnun satan memnun
Alan memnun satan memnun
11. Kısa Kulvar Dünya Yüzme Şampiyonası sona ererken hem konuklar hem de madalya alamasak da Türkiye organizasyonu mutlu tamamladı.

İstanbul ’un ev sahipliğinde düzenlenen 11. Kısa Kulvar Dünya Yüzme Şampiyonası dün gerçekleştirilen son 12 final yarışlarıyla noktalandı. Türk sporcuların üç final, iki yarı final yüzdüğü ve 15 Türkiye rekoruna imza attığı organizasyonun milli takım adına en parlak ismi İskender Başlakov oldu. İskender, hem 50 hem de 100 metre erkekler sırtüstü yarışlarında adını son sekiz sporcu arasına yazdırmayı başardı. Ay-Yıldızlı sporcu 50 metrede sekizinci sırayı alırken, 100 metrede ise dünya yedincisi oldu.
Şampiyonanın en önemli yıldızı Ryan Lochte, seyircileri iki dünya rekoruyla heyecanlandırdı. 28 yaşındaki yüzücü 200 metre erkekler bireysel karışık finalinde 1 dakika 49.63’le, 100 metre bireysel karışık yarı finalinde ise 50.71’lik derecesiyle dünya rekorlarını eline geçirdi. 

‘Unutulmaz bir şampiyona’ 

Peki yetkililer şampiyona ile ilgili ne düşünüyor? FINA Başkanı Julio Maglione, İstanbul’un unutulmaz bir şampiyonaya imza attığını belirtirken katkısı geçen herkese tekrar tekrar teşekkür ederek yüzücülerin de şampiyonadan çok memnun kaldıklarını sözlerine ekledi. Federasyon Başkanı Ahmet Bozdoğan ise madalya hedeflerini tutturamasalar da organizasyon anlamında istediklerine ulaştıklarını belirtti. FINA Genel Direktörü Cornel Marculescu ise tribündeki seyircilerin sayısının az olmasına karşın durumun çok kötü olmadığını ifade ederken “Önemli olan televizyon izleyicisiydi ve o da bu şampiyonayla birlikte arttı” diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  Final

  ,

  madalya