Albayrak sorumluyu buldu: Provokasyon

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, olayların kendilerine ve Trabzonspor'a yapılan bir provokasyon olduğunu söyledi. Albayrak, şunları söyledi: "Kendini bilmez beş kişinin işi bunlar.

TRABZON - Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, olayların kendilerine ve Trabzonspor'a yapılan bir provokasyon olduğunu söyledi. Albayrak, şunları söyledi: "Kendini bilmez beş kişinin işi bunlar. Emniyet tarafından belirlenen bu kişilerin Trabzonspor'un, Trabzon halkının, camiasının ve kamuoyunun imajını bozacak gösterilerini spor camiasının, spor dünyasının bir yöneticisi ve Trabzonspor Başkanı olarak kesinlikle tasvip etmiyoruz. Sahaya girenleri Trabzonspor taraftarı kabul etmiyorum. Onlar Trabzon kentine ihanet ettiler" diye konuştu.
Albayrak, alışagelindiği gibi hakemi de sorumlular arasında göstererek şöyle devam etti: "Maçın başından sonuna kadar hakem arkadaşımız, ama bilerek ama bilmeyerek maçı kesinlikle çok sert oynattı. Maçın sonunda da yarım dakika kala maçı tatil etti. Dünyada kayıtlara baktım yarım dakika kala hiçbir maç bitmemiş. Hakem, taraftar, futbolcu, rakip takımın idarecileri provoke ediyor. Görüntü kayıtların hepsi mevcut ve maçı maalesef hakem tatil ediyor."
Albayrak rakip takım yöneticilerin beyanatlarına üzüldüğünü söyleyerek "Ayman ve Balili arasında yaşananları İsrail-Arap çatışmasına çevirmeleri bizi derinden yaraladı. Ben kulüp başkanı arkadaşımızın bu söylemiş olduğu sözleri esefle karşılıyorum. Biz orada sportif mücadele olarak vardık. O sporculardan her biri maddi manevi herşeylerini ortaya koydu. Orada bir savaş vardı, ama bu kazanma savaşıydı. O savaşı biz kazanmıştık, ama provokelerle aleyhimize çevirmek için ellerinden geleni yapıyorlar."
Albayrak olayların yaklaşan genel kurulla bağlantılı olabileceğini üstü kapalı biçimde ima ederken, sözlerini şöyle tamamladı: "Mali genel kuruldan dolayı bunlar oldu. Kurul bitti, bıraktılar. Şimdi genel kongre var, yine başladılar. Bizim de görev süremiz var. Başarılı olduk, devam edip gideceğiz."