Albayrak'tan Muslera iddiasına yanıt

Albayrak'tan Muslera iddiasına yanıt
Albayrak'tan Muslera iddiasına yanıt
Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, sarı-kırmızılı takımın gündemindeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

"İKİNCİ YARI DAHA ZOR OLACAK"

Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Abdurrahim Albayrak, ligin ikinci bölümünde rekabetin daha zorlu olacağına işaret ederek, "Hepsi birbirinden zorlu 18 maçımız var. Alanya'daki kampımız başlıyor. 5 günlük bir kampımız var. Sonra da kupa ve Çaykur Rizespor Lig maçına bakacağız" dedi.

"ACELEYLE YAPILMIŞ TRANSFERLER OLMAYACAK"

Albayrak, "Transferlerden önce kendi futbolcularımızın ödemelerini düşünmek zorundayız. Transfer yapmak için transfer yapmayacağız. Önceki dönemlerdeki gibi aceleye getirilerek yapılan türden transferler yapmayacağız. İhtiyacımız olan, bütçemize uygun transfer olursa yapacağız. Yoksa böyle transferler yerine o parayı şimdiki oyuncularımıza veririz. Daha da başarılı oluruz" dedi.

"VEYSEL, FURKAN KİRALIK OYNAYIP DÖNECEKLER"

Takımdan ayrılacak oyuncularla ilgili bilgi veren Albayrak, "Genç kardeşlerimiz gitsin yarım devre oynasın. Gelecek sezon bize daha faydalı olurlar. Çok kabarık bir listemiz var. Çok geniş; hepsini oynatma şansımız olmadığı için üzülüyoruz. Bu futbolcu kardeşlerimiz kiralık olarak gitsin ve seneye daha hazır gelsinler. Pek çok futbolcuyla yolları ayırıyoruz; ama bazılarını da kiralık olarak vereceğiz. Yarım devre de olsa, bir başka kulüpte oynamalarının daha iyi olacağını düşünüyoruz. Furkan'ı Karabükspor'a kiraladık. Asla satmayı düşünmüyoruz. Veysel Sarı'nın gidip yarım dönem bir başka kulüpte oynamasını istiyoruz. Kendisini isteyen bir kaç kulüp var. Başarılı olmalarını düşünüyorum. Yiğit Gökoğlan ve Engin Baytar'ı satmayı düşünüyoruz. Bunların bir başka kulübe gitmelerini istiyoruz. Bu güne kadar Galatasaray 'a yapmış oldukları hizmetler için teşekkür edip, kendileriyle yolları ayırmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"MUSLERA VE SNEIJDER'İ ASLA SATMAYACAĞIZ"
Muslera'nın Liverpool'a, Sneijder'in ise Juventus'a gideceği yönündeki haberler için Albayrak, "Kesinlikle yıldızlarımızı satmak istemiyoruz. Biz öncelikle olarak 4. yıldızı takmak, ardından önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmek istiyoruz. Bu nedenle bu yıldızlarımızdan hiçbirini satmayacağız. Taraftarımızın içi rahat olsun. Başkanımızın dediği gibi Sneijder'e 50 milyon Euro veren olursa vereceğiz. Yoksa satmayı düşünmüyoruz. Yıldızlarımızla devam etmek istiyoruz" dedi.

"O PARALARI KENDİ FUTBOLCULARIMIZA VERİRİZ"

Albayrak, olası bir stoper transferiyle ilgili olarak ise "Transfer yapmak için transfer yapmayacağız. Galatasaray'ın bütçesine uygun bir futbolcu bulabilirsek alabiliriz. Stoper transfer şart değil. Hocamız, bir başka futbolcuyla doldurmayı planlıyor. Hakan Balta ve genç kardeşlerimiz var. Ama kulübümüzün şartları doğrultusunda olursa bir transfer yaparız. Büyük paralar verip transfer yapmayacağız. O büyük paraları futbolcularımıza veririz. Onları mutlu ederiz. Daha başarılı oluruz" dedi.

"HAMZA HOCA GELDİ SORUNLAR BİTTİ"

Takım için ortamın çok iyi olduğuna vurgu yapan Abdürrahim Albayrak, "Hocamız geldikten sonra ortamımız çok iyi. Hocamız gelmeden, bir çok arkadaşımız, kulüpten gitmek için başka bir kaç kulüple görüştüler. O görüşmelerden bilgi sahibiyiz. Sonradan o bilgiler bana geldi. Fakat Hamza hoca geldikten sonda hiçbir oyuncumuz takımdan ayrılmak gitmek istemiyor. Bu da bizim için çok sevindirici. Bütün futbolcu kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum, bizlere yardımlarından dolayı. Selçuk, Burak, Yekta, Semih özellikle Sabri kardeşimiz olsun. Hepsine isim ayırt etmeksizin, hepsine teşekkür ediyorum. Çok özveriyle çalışıyorlar. Birlik ve beraberlik içerisinde Galatasarayımızın başarısı için çalışıyorlar" ifadelerini kullandı.

"PANDEV DE TAKIMDA KALIYOR"

Goran Pandev'in de takımda kalacağını belirten Albayrak, "Pandec, Avrupa 'da oynamış, değerli bir kardeşimiz. Pandev'e ihtiyacımız vardır. Burak ve Umut'un yanına koyduğunuz zaman ne zaman ne olacağını bilemezsiniz. Pandev'i satmayı düşünmüyoruz. Kendisi de buna çok mutlu oldu. Şu anda bir futbolcu satmayı düşünmüyoruz" dedi.