Albayrak'tan Mustafa Denizli açıklaması

Albayrak'tan Mustafa Denizli açıklaması
Albayrak'tan Mustafa Denizli açıklaması
Galatasaray'ın eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak, "Hamza Hamzaoğlu'nu göndermek için bahaneler üretildi" derken, yeni teknik direktör Mustafa Denizli'ye övgüler yağdırdı.

İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Etik Kulübü tarafından düzenlenen panele katılan Abdurrahim Albayrak, "Geçen sene Kasımpaşa maçında son dakikalarda geçirmiş olduğum çok büyük bir rahatsızlık, vücudumda çok kalıcı eserler bırakmasına rağmen sezonu tamamladık. Allah'ıma şükürler olsun ki, 1 aydan beri tedavilerim bitti. Şu an herhalde Galatasaray'a hizmet etmek için hazır hale geldik. Bunu da buradan müjdeleyeyim" diye konuştu.

"HAMZA HOCANIN GÖREVİNE HİÇ BEKLEMEDİĞİ BİR ANDA SON VERİLDİ"

Hamza Hamzaoğlu'nun sarı-kırmızılı kulüpten gönderilmesine hala inanamadığını ve çok üzgün olduğunu ifade edn Albayra, "Çok üzgünüm, Hamza hoca da çok üzgün. Hiç beklemediği bir anda, hiç düşünülmediği bir anda Hamza hoca Türk Telekom Arena'ya çağrıldı ve görevine son verildi. Bu hepimizi çok üzdü. Türkiye'de 3 kupayı 1 sezonda kazanan hoca pek yoktur. Hamza hoca bunun herhalde cezasını ve ceremesini çekti. Taraftarlar da çok üzgün. Hiç beklemediğim bir gelişme oldu. Hala inanmış değilim" şeklinde konuştu.

"HAMZAOĞLU'NU GÖNDERMEK İÇİN BAHANELER ÜRETİLDİ"

Galatasaray yönetiminin, Hamzaoğlu'nu göndermek için bahaneler ürettiğini iddia eden Albayrak, "Görüşmelerimde hep ona şunu söylerdim; Hocam sen fazla etliye sütlüye karışma burası Galatasaray. Dün akşam da aynı şeyleri söyledim kendisine. Hoca çok güzel bir şey söylemiş; 'Umut'un sözleşmesini ben yapmıştım. Zaten sözleşmesi bitiyor ve otomatikman uzuyor. Uzamasa dahi ben onu yine isterdim.' Bir hoca sevdiği ve güvendiği oyuncuyu ister. Nasıl olsa transfer yapılırken yönetime rapor sunmuyor mu? Yönetim de bu doğrultuda transfer yapmıyor mu? Maalesef bunu hocayı göndermenin bir bahanesi olarak görüyorum. Futbolcuları ve teknik heyeti ikide bir değiştirmemeniz lazım" dedi.

"MUSTAFA DENİZLİ ÜLKEMİZİN YETİŞTİRMİŞ OLDUĞU EN ÖNEMLİ TEKNİK DİREKTÖRLERDEN"

Hamzaoğlu'ndan boşalan teknik direktörlük görevine Mustafa Denizli'nin getirilmesini değerlendiren Albayrak, "Haberim yoktu. Sizden duyuyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Mustafa Denizli ülkemizin yetiştirmiş olduğu en önemli teknik direktörlerden. Galatasaray'da da çok başarılı işler yapmıştı. Çok yakın arkadaşımdır. Galatasaray ve Türk futbolu için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı. Mustafa AKIN (DHA)