Alen Markaryan: Olay kişisel

Beşiktaş taraftar grubu Çarşı'nın lideri Alen Markaryan ve arkadaşları, basın açıklaması yaparak, Beşiktaş taraftarı Ferdi Aslan'ın silahla öldürülmesi olayının tamamen kişisel husumetten kaynaklandığını ileri sürdü.

İSTANBUL - Beşiktaş taraftar grubu Çarşı'nın lideri Alen Markaryan ve arkadaşları, basın açıklaması yaparak, Beşiktaş taraftarı Ferdi Aslan'ın silahla öldürülmesi olayının tamamen kişisel husumetten kaynaklandığını ileri sürdü. Beşiktaş meydanında yapılan basın açıklamasına Alen Markaryan'ın yanı sıra siyah-beyazlı tribünün ileri gelenleri de katıldı. Markaryan, olayın bedava bilet ile ilgisinin olmadığını savunarak, "Ferdi, benim tribündeki yardımcımın en yakın arkadaşıydı. Olay iki kişi arasındaki husumetten kaynaklandı. Bilet olayı yoktur. Biz iki kişiyi içeri alabilmek için müdüriyete yalvar yakar oluyoruz" dedi.
Alen Markaryan, olayın ayrıca menajer Sinan Engin aleyhine açılan pankartlara bağlanmaya çalışıldığını dile getirerek şöyle konuştu: "Pankart açıldığında zaten rahmetli arkadaşımız orada yoktu. Olayı yapanlar da tribünde olan kişilerdi. Zaten bu olayın bilet veya pankart için olmadığını emniyet de biliyor. Ama Beşiktaş düşmanlığı yapılıyor, devamlı Çarşı'yı bu işlerin içine çekmeye çalışıyorlar." (Spor Servisi)