Alevi-Sünni, Türk-Kürt

Alevi-Sünni, Türk-Kürt
Alevi-Sünni, Türk-Kürt
Deniz Naki'nin kolundaki 'Dersim 62' dövmesi nedeniyle tepkilere maruz kalmasını Tuncelili olan bir diğer futbolcu Selçuk Şahin "Bu çok saçma geliyor insanları Alevi ya da Sünni, Türk ya da Kürt diye ayırmak. Her türlü sıkıntısında ben yanındayım" dedi

Fenerbahçe ’nin tecrübeli futbolcusu Selçuk Şahin, futbolda son dönemde yaşanan ırkçılık, ayrımcılık olaylarını tasvip etmediğini, alevi bir futbolcu olarak bugüne kadar hiçbir tepki görmediğini söyledi. Vilarreal maçında Barcelonalı futbolcu Dani Alves’e yönelik sahaya muz atılarak gerçekleştirilen ırkçı eylemin ardından, Türkiye ’de de Gençlerbirliği’nin futbolcusu Deniz Naki’nin koluna “Dersim 62” dövmesi yaptırdığı için sosyal medya üzerinden ayrımcı söylemlere maruz kaldığını belirtmesiyle gündeme gelen ırkçılık-ayrımcılık konularının hassas konular olduğunu belirten Selçuk Şahin, “Deniz Naki bu konuda ne yaşadı bilmiyorum. Aynı yerin insanıyız. Bana göre ülkenin her yanı aynı. Herkes Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve bana göre herkes bir. Ancak Deniz Naki benim hemşehrim tabii, yaşadığı sıkıntıyı ben futbol hayatımda yaşamadım. Bilmiyorum başka oyuncular yaşadı mı” ifadelerini kullandı.

Tunceliliğimle gurur duyuyorum

Milli futbolcu, kendisinin Tuncelili olduğu bilinsin diye daha önce 62 numaralı formayı da giydiğini, Tuncelili olduğunu her yerde söylediğini ifade edip “Zaten her yerde de Tuncelili olduğumu söylüyorum. Bununla da gurur duyuyorum” dedi. Selçuk Şahin, futbolda ırkçılık olaylarının bir daha yaşanmamasını dileyerek, “Ne muz konusu ne de Deniz’in yaşadığı konu. Umarım bir daha öyle bir şey olmaz. Dediğim gibi ben futbol kariyerimde hiç yaşamadım. Yaşayacağımı da düşünmüyorum. Çünkü çok saçma geliyor insanları Alevi ya da Sünni, Türk ya da Kürt diye ayırmak. Deniz her türlü sıkıntısında ya da görüşmek, konuşmak istediğinde ben yanındayım” şeklinde konuştu.