Alex: Arda'yı transfer ederdim

Fenerbahçe'nin kaptanı Alex de Souza, Sarı-Lacivertlilerin ligde ve Avrupa'da aynı futbolu sergileyememesini, Türkiye'deki futbolun daha fiziksel olmasına bağladı.

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin kaptanı Alex de Souza, Sarı-Lacivertlilerin ligde ve Avrupa'da aynı futbolu sergileyememesini, Türkiye'deki futbolun daha fiziksel olmasına bağladı. UEFA'nın resmi internet sitesinde futbolseverlerle chat yapan Alex, "Türkiye'de seviyemiz düşüyor. Maçlar daha fiziksel. Hakemler her zaman faul çalmıyor. Rakip gibi oynamaya başlıyoruz. Avrupa'da ise tek kaygımız futbol oynamak olunca kalitemiz ortaya çıkıyor" dedi. Brezilyalı oyuncu, önemli maçlarda etkili olmadığı yönündeki iddialara ise "İsteyen beni eleştirebilir, ben yalnızca istatistiklere bakıyorum. Türkiye'deki rakiplerimize, PSV'ye, Milan'a gol attım. Manchester United ve Inter maçlarında asistlerim var. Rakamlarla tartışma olmaz" şeklinde yanıt verdi.
Türkiye'yi daha önce futbol oynadığı ülkelerle karşılaştıran Alex, "Brezilya'da yetenekler, İtalya'da taktikler, Türkiye'de ise yürek en önemli şey" ifadelerini kullandı. Galatasaraylı Arda Turan'ı Fenerbahçe'de görmek istediğini belirten yıldız oyuncu, teknik direktör olması halinde takımında isteyeceği üç oyuncunun da Ronaldinho, Messi ve Rio Ferdinand olduğunu söyledi. (Spor Servisi)