Alex: Çok karmaşık bir maç ama tüm kalbimle Türkiye'yi destekliyorum

Dört seneden bu yana Türkiye'de top koşturan Fenerbahçeli Alex, A Milli Takım'ın Euro 2008 yolundaki kaderini çizecek olan bugünkü Norveç karşılaşmasının hayli 'karmaşık' geçeceğini fakat Ay-Yıldızlıları tüm kalbiyle destekleyeceğini...

İSTANBUL - Dört seneden bu yana Türkiye'de top koşturan Fenerbahçeli Alex, A Milli Takım'ın Euro 2008 yolundaki kaderini çizecek olan bugünkü Norveç karşılaşmasının hayli 'karmaşık' geçeceğini fakat Ay-Yıldızlıları tüm kalbiyle destekleyeceğini ve Türkiye'nin galip geleceğine inandığını söyledi. Fenerbahçe'nin Brezilyalı kaptanının görüşlerinden satırbaşları şöyle:

  • Türkiye, Norveç'i yenmesi Türk futbolunun gelişme kaydedebilmesi için çok önemli. Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'na katılmasını tüm kalbimle istiyorum. Kariyerimi tamamlayıp ülkeme döndüğüm zaman da Türk futbolunu takip edeceğim.Türkiye'de dört yılım geçti ve buradaki insanların takdir edilmeyi hak ettiklerini biliyorum. Burada kendimi bir yabancı gibi hissetmiyorum. Dille ilgili ufak tefek sorunlarım olsa da Türk kültürüne iyiden iyiye alıştım.
  • Semih'in Türk Milli Takımı'na alınması çok doğru bir karar. Son dönemde hem ligde hem Şampiyonlar Ligi'nde performansı giderek yükseliyor. Ama yine de Norveç'e karşı kimin oynayacağı önemli değil. Önemli olan, oradan bir galibiyet çıkarabilmek.
  • Aurelio, Brezilya Milli Takımı'nda yer alma şansını uzak görünce Türk Milli Takımı'nda oynama teklifini kabul etti ve Türkiye, çok kaliteli bir oyuncu kazandı. Ben de onun gibi Brezilya Milli Takımı'nda oynama şansı bulamıyor olsaydım Türk Milli Takımı'nda oynamam için bir teklif getirildiğinde kabul ederdim. Fakat şunu da vurgulamam gerekir ki milli takıma, yabancı asıllı oyuncular alınırken uzun vadeli planlar yapılmalı. Sadece Avrupa Şampiyonası'na katılma amacından yola çıkarak hareket edilmemeli.
  • En büyük rüyam bir gün Şampiyonlar Ligi'nde final oynamak. Bunun hangi takıma karşı olacağı hiç önemli değil. Barcelona olur, Milan olur hiç fark etmez. Yeter ki final oynayalım. (Spor Servisi)