Alex de Souza fena patladı!

Alex de Souza fena patladı!
Alex de Souza fena patladı!
Fenerbahçe'nin efsane kaptanlarından Alex de Souza, instagram hesabı üzerinden oldukça sert açıklamalarda bulundu.

Kaptanlığını yaptığı Coritiba'nın içinde bulunduğu durum nedeniyle kendisini eleştirenlere sert bir dille cevap veren Alex de SOzau, kendisini suçlu hissetmediğini söyledi. Fenerbahçe ile yollarını ayırmasının ardından neden Coritiba'yı seçtiğini konusuna açıklık getiren Brezilyalı yıldız, Aralık ayında futbolu bırakacağının da net bir şekilde altını çizdi.

Alex'ten Acun Ilıcalı'ya cevap!


Sporx.com'da yer alan habere göre; Alex de Souza'nın açıklamaları şu şekilde:
"2012 yılında Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra neden Coritiba'yı seçtiğimi her zaman soruldu ve ben hala bu sorulara cevap veriyorum. Kalbimde olan kulüpte forma giymek ve kariyerimin son maçında bu kulübün formasını giyiyor olmak istedim. Coritiba şu an için oldukça zor zamanlardan geçiyor ve bazı kesimler bu durumdan dolayı beni sorumlu tutarak 'Gördünüz mü işte yanlış bir seçim yaptı, döndüğü için pişman olmalı' diyorlar. Bazı Coritiba taraftarları ise 'Olanların suçlusu Alex'tir' diyor. Hayalim burada Couto Stadı'nda arkadaşlarımla oynamanın tadını çıkarmaktı. Bu aynı zamanda çocukluk hayalimdi ve bugün olan da budur'. Şahsen, Coritiba'nın bu durumu ile ilgili olarak herhangi bir suçluluk hissetmiyorum çünkü kulübüm için üzerime düşen görevleri yerine getirdim.

Kazanırsınız, kaybedersiniz ya da berabere kalırsınız. Bunlar futbolun doğasında olan şeyler. Bunlar her zaman olmuştur ve Benim futbolculuk hayatımda da oynadığım her kulüpte de hep oldu. Bazen kazadın ve mutlu oldum, bazı zamanlar ise kaybettim ve üzüntü yaşadım. Ancak her zaman başımı yukarıda tuttum ve daha iyisini yapabilecğeimin farkında oldum. Kesin olan bir tek şey varsa o da Aralık'ta emekliye ayrılacağım ve futbolculuk kariyerimi mutlu bir şekilde sonlandıracağımdır.

2012 yılında Coritiba'ya döndüm ve çocukluk hayalimi gerçekleştirdim. Futbola başladığım kulüpte bırakarak da bu hayalimi gerçekleştirmiş olacağım. Şu an kulübün içinde bulunduğu durum acı ve üzücü. Ancak söz konusu kötü durum değişebilir. Benimse bu formayı giyme hislerim hiçbir zaman değişmez."

Alex'ten Aziz Yıldırım'a cevap