Alex De Souza: Hayatımın en üzücü imzası

Alex De Souza: Hayatımın en üzücü imzası
Alex De Souza: Hayatımın en üzücü imzası
Fenerbahçe Kulübü, kaptan Alex de Souza'nın kadro dışı bırakıldığını açıkladı. Öğleden sonra kulübe gelerek başkan Aziz Yıldırım ile görüşen Alex resmi twitter hesabından kontratını sonlandırdığını açıkladı

İSTANBUL - Sarı lacivertli takımın Can Bartu Tesisleri'nde bugün yaptığı antrenman öncesinde sportif direktör ve teknik sorumlu Aykut Kocaman, futbolcularla bir toplantı yaptı. Yapılan toplantıda, Alex'in kadro dışı kaldığı kararının kendisine tebliğ edildiği bildirilirken, Brezilyalı futbolcunun A2 takımıyla çalışacağı ifade edildi. Öte yandan Miroslav Stoch ve Cristian Baroni'ye ise para cezası verileceği öğrenildi.

 

ALEX ARAMIZDA KESİNLİKLE OLMAYACAK

Dha'nın haberine göre, Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde bugün şu gelişmeler yaşandı: Fenerbahçe Sportif Direktörü ve Teknik Sorumlusu Aykut Kocaman, Alex ile görüşüp kadro dışı kaldığını tebliğ ettikten sonra odasından çıkıp takımın soyunma odasına geldi. Antrenmana çıkmak için hazır bekleyen futbolcular, hocalarını dinlemeye başladı. Aykut Kocaman, Alex için alınan kararı tüm futbolculara aktarırken, "Alex bundan sonra kesinlikle aramızda olmayacak. Kendisine de söyledik ve bugüne kadar olan katkıları için teşekkür edeceğiz. Bunu sizin de bilmenizde fayda var" şeklinde konuştu.

Aykut Kocaman'ın ayrıca, tüm oyuncularına seslenerek, "Kötü görüntümüzü silmek için hepinize görev düşüyor. Herkes sorumluluk almalı ve gerçek gücünü, kalitesini göstermeli. Sıkıntılı günleri el birliği ile atlatacağız. Bundan sonra sadece önümüzdeki maçları düşünün" şeklinde sözler söylediği de ifade edildi. Teknik direktörleri Aykut Kocaman'ı dinleyen futbolcular ise hiçbir yorum yapmadan antrenmana çıktı.


1,5 SAAT ANTRENMAN 


Aykut Kocaman yönetimindeki antrenman saat 11.30’da başladı ve 1 saat 45 dakika sürdü. Oyuncular salonda yaptıkları kuvvet çalışmaları, sahada yaptıkları çabukluk çalışmaları ve ardından dar alandaki çift kale maçlarla antrenmanı tamamladı. Bugün kadro dışı bırakılan Alex de Souza'nın katılmadığı antrenmanda sakatlıkları süren Joseph Yobo ve Raul Meireles ise, tedavi ve çalışmalarını tesislerde sürdürdü. Öte yandan sol kasık bölgesinde ağrıları bulunan Gökhan Gönül ile sol arka alt adalesinde sertleşme bulunan Sezer Öztürk, tedbir amaçlı olarak antrenmana çıkartılmadı. Serdar Kesimal ise takımdan ayrı olarak bireysel oyuncu antrenörü Dolu Arslan eşliğinde ayrı bir programla çalıştı. Bu arada bugün sabah saatlerinde bir erkek çocuğu dünyaya gelen ve bu nedenle izinli olan Egemen Korkmaz da antrenmanda yer almadı. 

 'HAYATIMIN EN ÜZÜCÜ İMZASI'
Alex de Souza, öğleden sonra kulübe gelerek başkan Aziz Yıldırım ile yaptığı görüşmeden sonra kontratını sonlandırdığını açıkladı.


Resmi twitter hesabından açıklama yapan Alex de Souza "Kontratımı sonlandırdım, hayatımın en üzücü imzası oldu. Fenerbahçe bir oyuncu kaybetti ama bir taraftar kazandı. Her şey için teşekkürler" ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE, BORSAYA BİLDİRİLDİ
Fenerbahçe Kulübü, futbol takımında kadro dışı bırakılan Alex de Souza ile yolların ayrıldığını açıkladı.

Kulüp binasında Alex ile yapılan toplantının ardından, Brezilyalı futbolcunun sözleşmesinin sona erdirildiği borsaya bildirildi.

Fenerbahçe Futbol A.Ş'den İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda da yer alan açıklamada, “Futbolcumuz Alexsandro De Souza ile bugün yapılan görüşmede, kendisinin takımımıza bugüne kadar olan katkılarından dolayı teşekkür edilerek, sözleşmemiz karşılıklı mutabakat ile bugün itibariyle feshedilmiştir” denildi. (ajanslar) 

HABER YORUM/ONUR SALMANMeğer tek suçlu Alex’miş!


Fenerbahçe, müthiş bir kenetlenme senesinden sonra aşırı yüklenmenin verdiği sıkıntıları yaşayarak başladı sezona. Gerilmiş sinirler boşalmıştı bir kere. Evet, Başkan Aziz Yıldırım da dışarı çıkmıştı ama taraftarın bir sene boyunca bir dediğini iki etmediği başkanları onların istediği gibi davranamıyordu. Konuşamıyordu örneğin, sadece eline mikrofon alıp kendi taraftarını ‘azarlıyordu’ o kadar. Hem de bir zamanlar ‘Oğlum’ dediği Alex’i ateşe atarak. Hata yapmıştı Kaptan. Belki aile içinde çözülecek mevzu ‘Twitter’lara taşınmıştı ama daha büyük bir hata yaptı Başkan. Yem etmek istedi taraftarın uğruna heykeller yaptırıp ‘Efsane’ dediği Alex’i. Ve bütün kötü gidişin sorumlusu nihayet Alex oldu. Süresiz kadro dışı bırakıldı yıldız oyuncu. Kurban seçildi. ‘Sakaryalılar’ın yerini alan ‘Brezilyalılar’ın reisi oydu nasılsa! Bu sebeple bilet ona kesildi. Halbuki bu kadar psikolojik yüklenmenin ardından boşalan sinirler tedavi edilmeye çalışılabilirdi. Fakat ‘tek adam’ kültürümüzün futboldaki yansıması için psikoloji önemli değildi. ‘içimizdeki İrlandalı’ bulunmuştu nasılsa. Bileti kesildi. Yumruk masaya, neşter yaraya vuruldu bir kez daha. Artık Fenerbahçeliler rahat bir nefes alabilir. Sorun giderildi!

Alex'in performansı

1995–1997 Coritiba 17 maç 1 gol
1997–2002 Palmeiras 141 maç 74 gol
2000 Flamengo 10 maç 1 gol
2001 Cruzeiro 13 maç 2 gol
2002 Parma 5 maç 2 gol
2002–2004 Cruzeiro 55 maç 16 gol
2004–2012 Fenerbahçe 242 maç 137 gol