Alex De Souza için imza vakti

Uzun süredir içki masalardan uzak olan 'Ne olacak bu Fener'in hali?' sorusu, son haftalarda alınan sonuçlarla yeniden gündeme gelirken Kulüp Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, dün yaptığı açıklamalarla özellikle...

İSTANBUL - Uzun süredir içki masalardan uzak olan 'Ne olacak bu Fener'in hali?' sorusu, son haftalarda alınan sonuçlarla yeniden gündeme gelirken Kulüp Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, dün yaptığı açıklamalarla özellikle tribünlerden yükselen 'protesto'lara ilişkin görüşlerini dillendirdi. Mosturoğlu ayrıca Alex De Souza konusuna da açıklık getirdi. Asbaşkan, öncelikle Sivasspor maçında bazı taraftarların yönetime ve futbol takımına tepki göstermelerini normal karşıladıklarını söyledi. "Sivasspor karşısında kaybedilen avantajın puan farkını 8'e çıkarma avantajı olduğunu belirten Mosturoğlu "Şu anda zaten 6 puan avantajımız var. Lig yarışını erken bitirme şansını elde etmiştik, ama bu olmadı. Bunun düş kırıklığı var" dedi.
Taraftarların bir an önce şampiyonluğun gelmesini istediğini anlatan Asbaşkan Mosturoğlu, şöyle devam etti: "Taraftarımız bir an önce lig yarışının bitmesini, 100. yıl gibi anlamlı bir yılda şampiyonluğunun bir an önce gelmesini istiyor. Bu anlamda tepkileri doğal. Tepkiyi ortaya koyuş şekilleri de doğal. İyi oynadığınız zaman taraftar sizi olumlu teşvik eder, kötü oynadığınız zaman sonuç başarısız olursa eleştirilirsiniz."
'Hep desteğe devam'
Taraftar arasında çok büyük bir ayrışma olduğunu sanmadığını dile getiren Mosturoğlu, "Bizim çok inanan, takımını 90 dakika destekleyen, üzüntüsünde de sevincinde de aynı seviyede tepki gösteren ve 'Hep destek tam destek' sloganıyla hareket eden bir bütünlüğümüz var. Bunun içinde tabii ki azınlığın bu tip tepkiler göstermesi normal. Ben onların da iyi Fenerbahçeli olduğunu düşünüyorum. Taraftarımız takımın iyiliği ve menfaatleri için tepkilerini koyuyor. İyi tepkiye de kötü tepkiye de teşekkürler, ama demokratik olmak kaydıyla" diye konuştu.
Mosturoğlu Zico konusunda da alınacak iki kupayla Brezilyalı çalıştırıcıyla taraftarın barışacağını söyledi.
Alex'e ilişkin de açıklamalarda bulunan Mosturoğlu, Brezilyalı oyuncunun şu an ortaya çıkan kasıklarındaki sakatlığının sezon başından beri var olduğunu belirterek, "Fakat bu sakatlığı kamuoyuna yansıtılmadı. şu an yaşadığı performans düşüklüğü de sözleşmesinin bitmesine bağlandı" dedi.
Alex'in tüm futbolcuların karşılaşabileceği ve tedavisi kolay olmayan bir rahatsızlıkla futbol oynamayı sürdürdüğüne dikkati çeken Asbaşkan, şunları söyledi: "Performansı da giderek artıyor, ama bu sakatlıktan tamamen kurtulmuş değil. İnşallah İsviçre'de gördüğü tedaviden sonra önümüzdeki haftalarda, geçen senelerde sağladığı katkıyı bu sene de sağlayacak."
Öte yandan Brezilyalı oyuncunun menajeri Juan Figer, dün İstanbul'a geldi ve akşam saatlerinde oyuncusuyla bir görüşme yaptı. Sarı-Lacivertli kulübün internet sitesinden yapılan açıklamaya göre ise dün Türkiye'ye gelen menajer Figer'le bugün kulüp binasında görüşülecek. Açıklamada önce oyuncusu Alex de Souza'yla daha sonra da Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilerle bir araya gelen menajerle bugünden itibaren transfer konusunda görüşmelere başlanacağı ifade edildi.
Federasyona başvuru yapıldı
Fenerbahçe, Sivasspor maçında kural hatası olduğu iddiasıyla dün Federasyon'a başvurdu. Sarı-Lacivertliler, başvurusunu Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'na (MHK) yaptı. MHK'nın Fenerbahçe'nin başvurusunu görüşüp, kural hatası olup olmadığı konusunda yönetim kuruluna görüş bildireceği öğrenildi. Yönetim kurulunun kararının ardından konunun Tahkim Kurulu'na götürülme hakkı bulunuyor. (aa, Spor Servisi)