Alex de Souza o maçı anlattı!

Alex de Souza o maçı anlattı!
Alex de Souza o maçı anlattı!
Fenerbahçe'nin efsane kaptanı Alex de Souza'nın, sarı-lacivertli ekipten ayrılmasında önemli role sahip maçlardan biri olan Kasımpaşa mücadelesi için söyledikleri de çok konuşulacak gibi gözüküyor...

Futbol kariyerini noktalayan Alex de Souza'nın olay yaratan kitabında, Fenerbahçe ile ilgili bölümler şöyle:
"Kasımpaşa maçı geldi çattı. İlk 11’deydim. Devre arasında Aykut Kocaman soyunma odasına girdi ve herkese bağırdı. Beni de oyundan aldı. Duşa girip, tribüne çıktım. Takım maçı kaybetti. Oyundan alınmak beni sinirlendirdi. Başkanın kardeşi soyunma odasına geldi ve bağırmaya başladı. Sonra başkan geldi ve ‘Artık yeter. Kimseyle uğraşamam. Böyle devam edemeyiz. Gitmek isteyen varsa söylesin ve gitsin’ dedi. Ben de artık böyle devam edemeyeceğimi söyleyerek, ‘İsterseniz gönderin’ dedim.”

'DELİRMİŞ OLMALISIN ALEX'

“Brezilya’ya döneceğim zaman, birçok eşya olduğu için jet kiralamak istedim. Bana 600 bin Euro fiyat çıkardılar. Karım bana ‘Delirmiş olmalısın’ dedi. Sonrasında bir iş adamı, Fenerbahçe’ye yaptıklarıma karşı masrafı üstleneceğini söyledi. 100 bin Euro’ya bu sorunu hallettik.”

'SAMET KARAKTERİNİ GÖSTERDİ'

“Başkan, Samet Güzel’i zorlayarak röportaj yaptırdı. Ben de gerçekleri açıklamak için ayrılmadan röportaj yaptım. Benim röportajımdan bir saat önce Samet görevi bırakarak karakterini ve bağlılığını göstermiş oldu. Bu yaşananlar, söylediklerimin doğruluğunu gösteriyordu.”

'ŞAKA YAPIYOR SANDIM'

“Başkanla buluşmaya gittiğimde trafik nedeniyle 15 dakika geç kaldım. Ama başkan bilerek geciktiğimi düşündü. Sonra Aziz Yıldırım, avukatıyla birlikte geldi. Beni odasına çağırdı. Bacak bacak üstüne atıp oturdum. Bana, ‘Ne haber Alex? Ne oldu?’ dedi. Ben de kendisine, ‘Benim sormam lazım. Teknik direktörün beni kovdu’ cevabını verdim. Başkan bunun üzerine, ‘Hoca ne dediyse o olacak. Kalmak istiyorsan altyapıyla çalışacaksın. Ayrılmak istiyorsan kontratı feshedeceğiz’ dedi. Ben de o zaman ayrılacağımı söyledim. El sıkıştık. Bana ertesi gün imzalar için gelmemi söyledi ancak ben hemen halletmek istedim ve 3 dakikada imzalar atıldı.”

‘BAŞKANIN FOTOĞRAFINI YAKTILAR’

“Kontratım feshedildikten sonra yemek düzenledik. Garson bana, ‘Evine dönmelisin, insanlar senin için geliyor’ dedi. İnanılmazdı. Sonra bir telefon aldım ve birçok insanın eve geldiği bilgisini verdiler. Yemeği yarıda bıraktım, eve döndüm. Maç kalabalığı vardı. Hızlıca garajıma girdim, eve geldim. Pencereden baktığımda kalabalık muazzamdı. Herkes destek için gelmişti. Rahatsızlık vermediler. Galatasaray, Beşiktaş formalılar, bayraklılar bile vardı. Adıma şarkılar söylediler. Başkan hakkında kötü sözler sarf ettiler. Fotoğrafını yakanlar oldu. Kalabalık bitmiyordu, gidenlerin yerine daha fazlası geliyordu. Çılgıncaydı.” (Fanatik)