'Alex gitti, Emenike ne oldu?'

'Alex gitti, Emenike ne oldu?'
'Alex gitti, Emenike ne oldu?'
Fenerbahçe Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan başkan adayı Hulusi Belgü, maçta formasını çıkardığı için sarı-lacivertli taraftarların tepkiasini çeken Nijkeryalı futbolcu Emmanuel Emenike üzerinden Başkan Aziz Yıldırım'ı eleştirdi.

Başkan adayı Hulusi Belgü'nün Genel Kurul 'da yaptığı açıklamalar şöyle: 
"Hepimiz Fenerbahçeliyiz. Hepimiz bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Kimse menfaat sağlamaya çalışmıyor. Sayın başkan sizin yaptığınız çalışmalarda da kişisel menfaat taşıdığınızı düşünmüyorum. Ancak bazı şeylere de cevap vermemiz gerekiyor. Sayın başkan verdiğimiz ilanda da, 3 Temmuz konusunda sizinle aynı fikirdeyiz. O şampiyonluk anasının ak sütü gibi Fenrbahçe'ye helaldir. Bu konuda Fenerbahçe 'nin haklarını savunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.. Ben 1 ay evvel sordum sicil kuruluna ancak bana 2 gün önce cevap verildi. Biz hiçbir gruba dahil değiliz. Bunu net şekilde ifade ediyorum.

"TEHDİT ETMEM"

Sayın başkan verdiğimiz ilanla ilgili konuşuyor. 'Tehdit' diyor, 'vurdurmak' diyor. Burada herkes beni tanır. Mahmut abi söyler misiniz? Benim bu tip şeylerle işim olmaz. Bizler kimiz? Stadın inşaatına katkı veren insanlarız. Eski amsa tenisi ve yelken şubelerini yenileyen insanlarız. Başka masa tenisi maçlarına gittin mi? diye soruyor. Bizim zamanımzda her dalda şampiyon oldu. Dereağzında basketbol salonunu açanlarız. Biz Galatasaray 'ın bayan basketboldaki hegamonyasına son verip, 10 sene üst üste şampiyon olan insanlarız. Çoluk çocuk Fenerbahçe şike yapmaz diye sokaklarda yürüyenlerdeniz. Biber gazı yiyenlerdeniz. 3 yaşındaki çocuğum beyaz köpük kustu. Sayın başka basketbol maçında da üst tribünler kapalı, tribünleri açacağınızı söylüyorsunuz, lütfen buraları da açın. İlanda amacımız, çok yıprandığınızı, hatalar yaptığınızı düşündüğümüzü hatırlatmaktı.

"O 'RIZA' KELİMESİ HERKESE GÖRE DEĞİŞMEZ"

Sayın başkan bir zamanlar, İlhan Cavcav hakkında bana espri yapmıştınız. Ama siz de her seçim 'son adaylığım' diye diye, onun rekorunu zorluyorsunuz. Sayın başkan, kürsüde herkesin konuşması gerektiğini başka yerlerde ilan verilmemesini, konuşulmaması gerektiğini söylediniz. Sonra ne oldu? Ben iki sene ceza aldım. Ben hiçbir zaman o çubuklu formayı giyene hiçbir zaman küfür etmedim, hakaret etmedim. Edenin de Allah belasını versin. Benim böyle bir şey yapmayacağımı bilmiyor musunuz? Bana ceza veren adamın ise ödül alarak kulübün uçağıyla Benfica maçına gittiğini gördüm. Ne yazık ki ben kurullarda konuşmayayım diye ceza aldım. Doğruları söyleme isteğimi yok edemezsiniz. Sayın başkan, bizi malum süreçte ifadeye çağırdılar. Ben inanmıyorum ama orada sesli dinlettiler bizlere. Sizin sesinize benziyordu. Bir arkadaşımızın dövülmesi için talimatlar veriyordunuz. Arkadaşımızın annesine küfür ediyordunuz. Bize yalvardılar. Aleyhte ifade vermemizi istediler. Yavardılar ama aleyhte ifade vermedik. Ama hapiste ziyaret etmedim sizi çünkü artık insan bunu kaldıramıyor. Biliyor musunuz, o çapulcu dedikleriniz sizi Metris'e götüren arabanın önüne yattılar. 3 Temmuz sadece sizin sorununuz değil. Hepimizin sorunu. Takımın otobüsü kurşunlandı. Hatta laf arasında "Acaba bunlar mı yaptı?" dediniz. Nerede failler? Hani takımı çekiyordunuz? Okul arazisinde sorun varsa hepimiz karşısında duralım.

YANLIŞ TRANSFERLER

Fenerbahçe'nin borçlanmasının en büyük sebebi yanlış transferlerdir. Milos Krasic diye bir adam geldi. Kaç para verdiğimizi siz daha iyi biliyorsunuz. Adam B takımıyla idmana çıkıyor. Bu paralar sizin benim param değil, tamircinin, yenildikten sonra ağlayan çocuğun parası. Biz buna son vereceğiz. Kasetten izleyerek futbolcu almayacağız. Evet, zaman zaman iyi futbolcular da bulduk. Ama onların da sonu hüsran oldu. Avrupa 'da yarı finallere çıktık. Aykut Kocaman'lar, Alex'ler, efsaneler gitti. Onları da yolladınız, hepsini yolaldınız. Dışarıda rakip şampiyonluğu kutlarken, bize 17'de 6 şampiyonluk yetiyor mu? Üzülmüyor musunuz? Seçilirseniz, yine 3 senede 1 kere mi şampiyon olacağız?

"İSMAİL HOCA GİTTİ, BİTTİ. ŞAMPİYONLUK DA GİTTİ"

Hani İsmail Kartal'ın arkasındaydınız. Bunun bedeli nedir?

"ALEX GİTTİ DE, EMENIKE NE OLDU?"

Alex de Souza kötü adamdı da, Emenike ne oldu? Alex, bacak bacak üstüne attığı için gönderildi. Emenike maçta formasını çıkardı. Ama bir hafta sonra ilk 11'de sahaya çıktı.

"SAYIN BAŞKAN BU GRUPLARI SİZ KURDUNUZ?"

Sayın başkan bana söyletmeyin... Bu grupları siz kurdunuz. Bedava biletleri siz dağıttınız.

"O TWITTER HESABI YALAN SÖYLÜYOR"

Biz Fenerbahçe Stadı'nı bir Twitter hesabının dediği gibi Pendik'e falan taşımıyoruz. Bu yalandır. Salı pazarına taşımayı düşünüyoruz. 75 bin kişilik yeni bir stat yapmayı düşünüyoruz. Etraftaki bütün arazileri satın alıp, kulübe katmayı düşünüyoruz. Bu kulüp hepimizin kulübü, başkan bu şekilde konuşmamalı. Bu hepimizin kulübü."