'Alex maskesi'ne de geçit yok

'Alex maskesi'ne de geçit yok
'Alex maskesi'ne de geçit yok
Derbide, Alex maskelerinin stada sokulması önlenmeye çalışıldı. Tribünler Brezilyalıya pankartlarla destek verirken yönetim provokasyon uyarısı yaptı.

Fenerbahçe ’nin cezası nedeniyle Kadıköy’de ilk kez bir derbiyi sadece kadınlarla çocuklar izledi. Tribünlerde çok az yer boş kaldı.
Derbide Fenerbahçeli taraftarlar Alex’i de adeta Saracoğlu’na taşıdılar! Tribünlerde bir çok taraftar Alex’e sevgi ve desteklerini belirten pankart ve döviz açtı. Ancak, stat önünde dağıtılan Alex maskelerinin stada sokulmasına izin verilmediği görüldü. Girişlerde taraftarların elinden alınan maskelerin çöp kutusuna atıldığı görüldü. Yine de stata Alex maskeleriyle giren çok sayıda taraftar da oldu. Ücretsiz dağıtılan maskelerde bir firmanın reklamının olması dikkat çekti. Bir grup Sarı-Lacivertli taraftar ise üzerinde ‘Sen bizim Kocaman gururumuzsun’ yazılı tişörtler giydi.
Fenerbahçe yönetimi ise resmi sitesinden yaptığı açıklamada taraftarlarını provokasyona karşı uyardı! “(Ben Galatasaraylıyım aslında) Fenerbahçeliler dikkat” başlığı taşıyan açıklamada şöyle denildi: “Derbisi sırasında, ‘Protesto’ adı altında, camiamızı karıştırmaya yönelik bazı olayların planlandığı açıkça görülmektedir. Fenerbahçeli dahi olmayanlar, ‘maddi ve manevi’ her tür desteğini ortaya koymak pahasına giriştiği bu çabaları boşa çıkarmak adına, siz değerli Fenerbahçeliler’i bu provokasyonlar karşısında uyarıyor; tüm desteğimizi Beşiktaş karşısında sahaya çıkacak oyuncularımıza vermenizi önemle rica ediyoruz.”
Bu arada hatırı sayılır sayıda Beşiktaşlı da karşılaşmayı Sarı-Lacivertlilerle tribünde yan yana izledi. ( İSTANBUL / SPOR SERVİSİ)