Alex pazar günü sahada

Fenerbahçe'nin, uzun süredir transfer etmek istediği Alex'in işlemlerini bitirdiği ve Brezilyalı oyuncuyu, pazar günü oynayacağı
İstanbulspor maçında sahaya çıkaracağı bildirildi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin, uzun süredir transfer etmek istediği Alex'in işlemlerini bitirdiği ve Brezilyalı oyuncuyu, pazar günü oynayacağı
İstanbulspor maçında sahaya çıkaracağı bildirildi.
Brezilya'da bulunan kulüp yöneticilerinden Hakan Bilal Kutlualp ile ona yardımcı olmak amacıyla bu ülkeye giden Mahmut Uslu, dün Alex'in kulübüyle ilgili bürokratik işlemleri tamamladı.
Bu oyuncuyu en kısa sürede Türkiye'ye getirmeyi planlayan yöneticiler, Fabiano transferi için de, dün bütün gün bu oyuncunun kulübüyle pazarlık yaptı. Alex'in, İstanbul'a gelip sağlık kontrolünden geçtikten sonra imza atacağı, ardından da İstanbulspor maçında forma giyeceği belirlendi.
Şov değil puan istiyor
Fenerbahçe Teknik Direktör Christoph Daum, futbolcularını İstanbulspor karşılaşması için uyarırken, bugünden itibaren idmanların da dozunu azaltıyor. Alman hoca, futbolcularını ilk maç için uyararak, "Şimdiye kadar yaptıklarımız hazırlık maçıydı. Hatalar affedilebilirdi. Ancak İstanbulspor maçında herkesin ayağının yere basmasını istiyorum. Sizlerden şov değil, üç puan istiyorum" dedi.
Öte yandan Fenerbahçe, Tottenham'a ödeyeceği kiralama bedelini tahsil edemediği için Rebrov'u zorunlu olarak kontenjanda tutuyor. Birkaç Alman kulübünün transfer teklifi yaptığı ancak bonservisini elinde bulunduran Tottenham kulübünün 3 milyon euro'luk talebi nedeniyle geri adım attığı Rebrov, Fenerbahçe'de zorunlu olarak kalacak. Bu arada Daum'un da bu zorluklar nedeniyle Ukraynalı futbolcuya sıcak bakmaya başladığı ve antrenmanlarda onu daha aktif kullanacağı belirlendi. Rebrov da Alman hocayla yaptığı görüşmede kalabileceğini, transfer yapmasının şart olmadığını söyledi.
Taraftar emin
Fenerbahçe taraftarı, Daum ile 2003-04 sezonunda şampiyonluğun geleceğine inanıyor. İnternetteki www.fenerbahceninsesi.com sitesinde düzenlenen
'Fenerbahçe, Daum ile şampiyon olacak mı?' anketine katılanların yüzde 92'si 'Evet' dedi. 1907 Fenerbahçe Derneği'nin sitesinde süren ankette oy kullananların çoğunluğu yeni sezon için yapılan transferlerin yeterli olmadığı görüşünü savundu. 'Transferler yeterli mi?' anketine katılanların yüzde 60'ı transferin yeterli olmadığı görüşünü savundu.