Alex: Real Madrid'i değil Fener'i istiyorum

Fenerbahçe'nin transfer etmek için uzun süredir peşinden koştuğu Cruzeiro'nun sol kanat oyuncusu Alex ile daha önce 1 milyon 200 bin dolara anlaşmasına rağmen ödemelerde yavaş hareket etmesi nedeniyle bu transferin durma noktasına geldiği öğrenilirken...
Haber: MEHMET ÇİFTÇİ / Arşivi

BARSELONA - Fenerbahçe'nin transfer etmek için uzun süredir peşinden koştuğu Cruzeiro'nun sol kanat oyuncusu Alex ile daha önce 1 milyon 200 bin dolara anlaşmasına rağmen ödemelerde yavaş hareket etmesi nedeniyle bu transferin durma noktasına geldiği öğrenilirken, yıldız oyuncu, tercihinin Real Madrid değil, Fenerbahçe olduğunu söyledi.
Brezilyalı yıldızın yeni fiyatı 7 milyon euro. Bu transferde aracı olarak büyük rol oynayan Lucciano transferde ağır hareket eden Sarı-Lacivertli kulubü suçladı. Fenerbahçe'nin bir yıldır almaya uğraştığı Alex'in transferinde yüzde 50 hissesine sahip olan menajeri Giuliano Bertolucci, Sarı-Lacivertli kulübe kızarak bu futbolcuyu Real Madrid'e satmayı planlıyor. Real Madrid Sportif Direktörü Jorge Valdano'nun da yakın arkadaşı olan Bertolucci, Alex'i İspanyol kulübüne 7 milyon dolara satmayı önerdi. Real Madrid'in 5 milyon dolar verdiği Alex'in "Ben Fenerbahçe'ye söz vermiştim. İspanya'ya ancak gelecek sezon gelirim" demesi nedeniyle görüşmelerin tıkanma noktasına geldiği ifade ediliyor.
Brezilya'da günün konusu
Bu arada Fenerbahçe ile daha önce söz kesen Alex'in tercihini Fenerbahçe'den yana kullanması Brezilya'da büyük şaşkınlık yarattı. Dünyaca ünlü Real Madrid'in teklifini reddederek Fenerbahçe'ye gelmek isteyen Alex'in "Benim Türk takımına karşı verilmiş bir sözüm var. Fenerbahçe kulübümle anlaşırsa sorun çıkmaz ve Türkiye'de oynarım" demesi Brezilya'da günün konusu oldu. Alex, daha önce de kendisini İspanyol Albecete'ye pazarlayan antrenör Luxemburgo ile tartışmış bu takımda futbol oynamak istemediğini söylemişti.