Alex şaştı kaldı: İntihar gibi!

Alex şaştı kaldı: İntihar gibi!
Alex şaştı kaldı: İntihar gibi!
ESPN için Fenerbahçe-Molde maçını yorumlayan Alex de Souza, "Mehmet Topal'ın çıkması intihar gibiydi. Robin van Persie'nin yüzü mutsuz. Savunmadaki oyuncular, fizik güç olarak eksik. Fenerbahçe'den farklı bir oyun bekliyorduk, şaşırdım" dedi.

Alex de Souza, UEFA Avrupa Ligi'nde önceki gün oynanan Fenerbahçe -Molde maçını ESPN’e yorumladı.

Habertürk'te yer alan habere göre; efsane futbolcu, "Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’nde finale kadar gitmesi benim icin sürpriz olmaz. Eğer Diego Ribas olsaydı Fenerbahçe daha rahat pozisyon yakalardı. Fenerbahçe geriye oynuyor ve topu çok yavaş dolaştırıyor. Diego’nun yokluğunda Raul Meireles 10 numara oynamaya soyundu. Volkan Şen ile Luis Nani’nin yer değiştirmesi biraz işe yaradı. Van Persie’nin yüzü mutsuz. O da kendini beğenmiyor. Türkiye ’de böyle pozisyonlara penaltı çalınmaz” ifadelerini kullandı.

"FARKLI BİR OYUN BEKLİYORDUM"

Teknik direktör Vitor Pereira’nın Mehmet Topal’ı oyundan çıkarmasına vurgu yapan Sambacı, "Fenerbahçe çok kolay gol yiyor. Fizik güç yetersizliği her dakika daha fazla ortaya çıkıyor. Mehmet Topal’ın çıkması intihar gibiydi. Ben olsam kesinlikle çıkarmazdım. Nani’nin arkasında oynamak, Caner’in oyununu bozuyor. Nani’ye daha fazla yardım etmeleri gerekiyor. Gerçekten çok şaşırdım. Zor maç olacağını düşünüyordum fakat Fenerbahçe’den farklı bir oyun bekliyordum" şeklinde konuştu.