Alex: Sevilla'yı eleme şansımız var

Fenerbahçe'nin kaptanı Alex De Souza, Şampiyonlar Ligi'nde hangi takımla oynarlarsa oynasınlar, kendilerinin bu turu geçme şansları olduğunu belirterek, "Ama Sevilla kulağa daha hoş geliyor" dedi.

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin kaptanı Alex De Souza, Şampiyonlar Ligi'nde hangi takımla oynarlarsa oynasınlar, kendilerinin bu turu geçme şansları olduğunu belirterek, "Ama Sevilla kulağa daha hoş geliyor" dedi. Devre arası tatilini Türkiye'de geçiren Alex, FB TV'ye yaptığı açıklamada, Sevilla'nın Milan ve Barcelona gibi büyük bir isme sahip olmadığını ifade ederek, "Ama İspanyol ekibi iyi bir kadroya sahip. Son dönemlerde UEFA Kupası'nı iki kez kazandılar. Bu, onların iyi bir takım olduğunu gösteriyor. Bizim açımızdan zor bir eleme turu olacak ama şansımız var. İlk maç burada olduğundan, kendi sahamızda oynayacağımız maçta avantajı yakalamamız gerekiyor. Anderlecht, Inter, PSV Eindhoven ve CSKA Moskova gibi karşılaşmalarda bunu gösterdik" diye konuştu.
Ligin ilk yarısını da değerlendiren kaptan şunları söyledi: "Lige başlangıç bizim açımızdan kötü ve zordu. İstediğimiz sonuçları alamadık, şanssızdık da. Zor geçirilen bu dönemin ardından iyiye doğru yükselen bir grafik çizdik ve ligi iyi bir yerde bitirdik. Fenerbahçe'nin geniş bir kadroya sahip ve Zico'nun elinde pek çok seçenek var. Futbolun içinde cezalı ve sakat oyuncular olması normal. Ancak Zico'nun oynattığı her oyuncu başarılı oldu. Bence bütün hedeflerimizde başarılı bir şekilde ilerliyoruz."
'Ronaldo'yla il-gi-len-mi-yo-ruz'
Öte yandan Fenerbahçe Kulübü, şu an için hiçbir transfer çalışması bulunmadığını vurgulayarak, Brezilyalı Ronaldo ile de ilgilenmediklerini yineledi. Kulüpten yapılan açıklamada özetle şöyle denildi: "Ligin tatile girmesi ile birlikte, basınımız yine sayısız oyuncuyu kulübümüze transfer etme çalışmalarına başladı. Kulübümüzün şu an için bir transfer çalışması yoktur. Dolayısıyla yapılan tüm transfer haberleri yalandır. Bir kez daha açıklıyoruz, Ronaldo ile ilgilenmiyoruz." (Spor Servisi)