Alex: Takımımda kalmak istiyorum

Attığı 17 golle Süper Lig'de gol krallığı yarışında zirvede bulunan ancak yine de bu seneki performansıyla zaman zaman eleştirilere maruz kalan Fenerbahçeli Alex, takımdaki geleceği hakkında net konuştu: "Kalmak istiyorum."

İSTANBUL - Attığı 17 golle Süper Lig'de gol krallığı yarışında zirvede bulunan ancak yine de bu seneki performansıyla zaman zaman eleştirilere maruz kalan Fenerbahçeli Alex, takımdaki geleceği hakkında net konuştu: "Kalmak istiyorum."
FB TV'de katıldığı 'Stüdyo Futbol' programında soruları yanıtlayan Brezilyalı futbolcu, başkan Aziz Yıldırım ile yaptıkları görüşmelerde, Fenerbahçe'de kalıp başarılı olma isteğini ilettiğini belirterek, "Eğer iki tarafın isteğiyle kalınıyorsa, benim gönlüm kalmaktan yana. O zaman kesinlikle kalacağımı düşünüyorum" dedi. Sözleşmesi konusundaki belirsizlik nedeniyle performansının düştüğü yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine Alex şunları söyledi: "Takım olarak kötü bir dönem geçirdik. Sakatlığım sebebiyle Antalya kampına da katılamamıştım. Kesinlikle kontratım ile ilgisi yoktu. Şu anda hala sözleşmem ile ilgili çözümlenmiş bir şey yok. Öyle olsaydı, şimdi de kötü olurdum. Ligin sonuna kadar her şeyi yapmam gerekiyor. Çünkü son güne kadar Fenerbahçe'nin oyuncusuyum."
'Beşiktaş'ı eleyeceğiz'
UEFA Kupası'ndaki AZ maçı sonrası taraftarların kendisine neden tepki gösterdiğini hâlâ anlayamadığını söyleyen Sarı-Lacivertli futbolcu, bu duruma çok üzüldüğünü ve kırıldığını hatırlattı. Brezilyalı oyuncu son olarak, Beşiktaş'ı geçip kupada finale yükseleceklerine inandığını ve ligde şampiyonluk yolunda evlerinde yapacakları maçların büyük avantaj
olacağını vurguladı. (Spor Servisi)