Alex Telles İstanbul'a geliyor

Alex Telles İstanbul'a geliyor
Alex Telles İstanbul'a geliyor
Galatasaray, uzun süredir transferini gerçekleştirmek için yoğun çaba sarfettiği yıldız futbolcu için kulübüyle anlaşma sağladı.

Gremio'yla uzun suredir ödeme planı konusunda çözüm yolu arayan Galatasaray , Başkan Aysal'ın gönderdiği banka teminati ile krizi çözdü.

Sarı-kırmızılılar, banka teminatının yanı sıra, oyuncunun haklarını elinde bulunduran fona da yüzde 60 ödeme yapacağı için görüşmeler uzun sürdü. 7 milyon euro'nun yüzde 40'ını kasasına koyacak Gremio kulübü, bu ücreti peşin istemişti. Brezilya temsilcisi, Galatasaray'ın 3 taksit önerisine sıcak bakmamasa da uzun suren pazarlıklar sonunda ikna edildi.
Uzun süredir transferinin sonuçlanmasını bekleyen Telles de Türkiye 'ye gelmek için hazırlıklara başladı. 

Brezilyalı sol bekin yarın saat 21.35'te İstanbul 'da olması bekleniyor.

"AİLEME 5 KEZ VEDA ETTİM"
Telles de transferinin kesinleşmesinin ardından tesislere giderek takım arkadaşlarına veda etti. Brezilya basınına kısa açıklamada bulunan Telles esprili bir dille, "Transfer sürecinde aileme 5 kez veda ettim" dedi. 

Gremio kulübüne transferi için gösterdiği kolaylıktan dolayı teşekkür eden genç oyuncu Galatasaray forması giymek için sabırsızlandığını söyledi. Telles'in tesislerde arkadaşlarıyla vedalaşmasını resmi twitter hesabından duyuran Gremio kulübü de Telles'e yeni kulübünde başarılar diledi. Brezilyalı oyuncu İstanbul'a geldikten sonra , Sarı-Kırmızılılar’ın Antalya kampına katılacak.


NtvSpor