Alex Telles'in 7-1 şaşkınlığı

Alex Telles'in 7-1 şaşkınlığı
Alex Telles'in 7-1 şaşkınlığı
Galatasaray'ın Brezilyalı futbolcusu Alex Telles, 2014 Dünya Kupası yarı finalinde ülkesinin Almanya'ya 7-1 gibi tarihi bir skorla yenilmesini değerlendirdi.

WINDISCHGARSTEN - Brezilyalı futbolcu, Avusturya'da kamp yaptıkları otelde düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kendilerini önemli bir sezonun beklediğini dile getiren Telles, bunun için ülkesinde iyi bir tatil geçirdiğini ve dinlendiğini belirterek, şunları kaydetti:
"Bu sezon hepinizin bildiği gibi Süper Lig, Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Kupası'nda çok önemli maçlar bizi bekliyor. Bunun için hazır olmamaz lazım. Galatasaray gibi büyük bir camianın hedefi her zaman şampiyonluktur. Bu sezonki şampiyonluğun da ayrı bir önemi var. Bu sene şampiyon olduğumuz taktirde 4. yıldızımızı takacağız. O yüzden bu yoğun tempoya hazır olabilmek için iyi dinlendik. Şimdi yeni hocamız Prandelli ve onun tecrübeli ekibiyle beraber yoğun çalışmalara başladık."

Brezilyalı futbolcu, geçen sezonun devre arasında Galatasaray'a hazır geldiğini ancak adaptasyon konusunda sorun yaşadığını anlatarak, "Ancak bakıldığı zaman 22-23 maç oynayan bir Alex Telles var. Fiziğim iyi olduğu ve kendimi iyi hissettiğim zaman yapabileceğim şeyleri ve kapasitemi biliyorum. Şimdi önümüzde çok uzun bir zaman var. Her yönden kendimi geliştirme açısından zaman var. Bunları yaptığım taktirde daha iyi bir Telles'i seyrettirebileceğimi düşünüyorum" diye konuştu.

"ALMANYA SONUNA KADAR ŞAMPİYONLUĞU HAK ETTİ"

Alex Telles, 2014 Dünya Kupası yarı finalinde ülkesi Brezilya'nın Almanya'ya 7-1 gibi tarihi bir skorla yenilmesinin kendilerini çok üzdüğünü söyledi.

Brezilya'nın bir futbol ülkesi olduğunu vurgulayan Telles, "O yüzden herkesin milli takımdan beklentisi çok yüksekti. Kimse böyle bir skor beklemiyordu ve bu hepimizi inanılmaz derecede üzüntüye boğdu. Dünya Kupası'nda çok önemli takımlar var. Almanya bence sonuna kadar şampiyonluğu hak etti. Tabii ki bir futbol ülkesi olarak kupayı kazanmak isterdik. Ben de Dünya Kupası'nda oynamak isterdim. Her Brezilyalı futbolcunun olduğu gibi en büyük hedefim Dünya Kupası'na gidebilmek" ifadelerini kullandı.

"MELO, DÜNYA KUPASI'NDA OLMALIYDI"

Telles, Galatasaray'da forma giyen vatandaşı Felipe Melo'nun geçen sezon gösterdiği performansla Dünya Kupası kadrosuna alınmayı hak ettiğini dile getirerek, "Felipe Melo gidemedi ama bence şu ana kadar Galatasaray'da gösterdiği performansla Dünya Kupası'nda olmayı hak etmişti. Orada olmalıydı ama ne yazık ki olmadı. Kendim için konuşursam bir sonraki kupa için önümüzde 4 sene var. Galatasaray gibi büyük bir camiada oynayarak kendimi daha da geliştirip, bir sonraki Dünya Kupası'nda yer alma şansım olabilir" şeklinde konuştu.

Brezilya'da bir internet sitesinde yapılan ankette taraftarların kendisini 2018 Dünya Kupası kadrosunda görmek istemeleriyle ilgili soru üzerine Telles, şunları söyledi:
"Bu anket ile ile ilgili haberi ailemden aldım ve gerçekten çok mutlu oldum. Sonuçta Brezilyalıların böyle bir ankette benim için oy kullanmaları beni ekstradan mutlu etti. Galatasaray gibi önemli bir camiada önemli işler yapmak ve kendimi Brezilya futboluna kanıtlamak için önümüzde 4 yıl var. Bu süre de daha fazla çalışarak bir sonraki Dünya Kupası'nda yer almak istiyorum."

"PRANDELLI DÜNYA ÇAPINDA BİR İSİM"

Yeni teknik direktörleri Cesare Prandelli'den övgüyle söz eden Alex Telles "Hocamız için çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Dünya çapında bir isim. Çok üst seviyede bir hoca. Uzun yıllar İtalya Milli Takımı'nı çalıştırarak bunu kanıtladığını düşünüyorum. Çok uzun zamandır beraber değiliz. Ancak bu kısa zamanda bize mentalitesini ve beklentilerini anlatma fırsatı oldu. Bizi cesaretlendiren, motive eden bir hoca. Onunla iyi işler yapabileceğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Geçen sezon takımı çalıştıran Roberto Mancini'nin oyunun defansif yönüne ağırlık veren bir teknik direktör olduğunu, kendisinin ise ileriye çıkan bir oyun anlayışına sahip olduğunu belirten Telles, Prandelli ile beraber iki yönünü de geliştirerek güzel işler yapmak istediğini anlattı.

"GALATASARAY VERDİĞİ SÖZLERİ TUTTU"

Alex Telles, ödemeleri geç yapıldığı için Galatasaray'ı FIFA'ya şikayet ederek takımdan ayrılan Bosna Hersekli futbolcu Izet Hajrovic ile ilgili soruyu şöyle yanıtladı:
"Hajrovic'in kararıyla ilgili yorum yapmam pek doğru olmaz. Onun verdiği karar beni fazla ilgilendirmiyor. Galatasaray, buraya geldiğim ilk günden beri kontratımdaki bütün şartlara uydu. Herhangi bir sıkıntı yok. Şu zamana kadar bütün sözler tutuldu, ödemeler yapıldı. Galatasaray bana çok büyük fırsatlar sundu. Şampiyonlar Ligi'nde oynama fırsatı sundu. O yüzden Galatasaray'ı seçerek çok doğru bir karar aldım."

Bir soru üzerine, Fenerbahçeli Caner Erkin'in iyi bir sol bek olduğunu dile getiren Brezilyalı futbolcu, "Futbol kolektif bir oyun. Geçen sezon ben de Brezilya'nın en iyi sol beki seçildim ama tamamen benim başardığım bir şey değildi. Takımın bana verdiği destekti. Bu sezon da geçen sene Brezilya'da gösterdiğim performansı yansıtıp, takıma destek olup, önemli başarılara imza atmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

"YABANCI SINIRLAMASININ OLMAMASI DAHA İYİ"

Alex Telles, Spor Toto Süper Lig'de uygulanan yabancı futbolcu sınırlamasıyla ilgili düşüncelerini de şöyle açıkladı:
"Bu, federasyonun vermiş olduğu bir karar. Herkesin buna saygı duyması gerekiyor. Fikrimi sorarsanız, yabancı sınırlamasının olmaması daha iyi. Daha fazla yabancının gelip oynaması daha iyi. Ama diğer taraftan herkesin hazır olması gerekiyor. Beş kişi oynayıp, 3 kişi yedek kulübesinde bekleyecek. Bütün Türklerin ve yabancıların yüzde 100'nü vermesi gerekiyor. Futbol kolektif bir oyun. Herkesin hazır olup Prandelli'den gelecek görevleri beklemeli." (AA)