'Alex'e kırgınım'

'Alex'e kırgınım'
'Alex'e kırgınım'
Aykut Kocaman, Alex'le yaşadığı sorunla ilgili olarak, "Böyle bir konuda bir futbolcuyla karşı karşıya kalmak benim için çok onur kırıcı" dedi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, son günlerde Alex de Souza ile yaşadıkları sorunun kendisini üzdüğünü söyledi. Spartak Moskova maçı öncesi dün basın mensuplarının karşısına çıkan Kacaman, konuyla ilgili olarak, “Kestirmeden söyleyeyim. Çok kırgınım, bunun bilinmesini istiyorum” dedi.
Tecrübeli çalıştırıcı şöyle devam etti: “Böyle bir konuda bir futbolcuyla karşı karşıya kalmak benim için çok onur kırıcı. Fenerbahçe’nin geçen sezon yaşadığı büyük sıkıntılardan sonra kapısına geldiği Şampiyonlar Ligi’nde, bu kadar önemli bir maç öncesinde üstelik benim de taraf olmadığım şekilde bu olayın gündeme getirilmesi üzücü. Ben oyuncuya bunu bir hafta öncesinde deklare etmiştim sanki yeni bir şeymiş gibi sunulması üzücü. Sürekli bir bilgi yanlışlığı, müdahil olmak istemediğim, tarzıma uygun olmayan, üzülerek izlediğim pek çok konuşmaların olması... Çok kırgınım, çok yazık. Eğer Fenerbahçe Futbol Takımı Teknik Direktörü’nün herhangi bir şekilde oyuncu seçme şansı yoksa, bu zaten baştan aşağı yanlıştır kulüp için. Çok garip bir duygu yaşıyorum şu an.”

Alex, maç kadrosunda!

Aykut Kocaman, toplantıda Alex’i Spartak maçının kadrosunda düşünmediğini de söyledi. Kocaman, Alex’i fiziksel olarak mı yoksa kafa olarak mı maça hazır görmediği yönündeki bir soruya, “Şu an biraz dalgalı gözüküyor. Fizik olarak bunun çok üstüne koyacak durumu yok zaten ama benim gördüğüm kadarıyla biraz kafasının karışıklığı var. Bu, tercihte biraz daha kriter olacak benim için” cevabını vedi. Ancak akşam yapılan idman sonrası Alex’in 18 kişilik maç kadrosuna alındığı açıklandı.
Gaziantepspor maçında Alex’in kadroya alınmaması nedeniyle taraftarların tepkisiyle karşılaşan Kocaman, bu nedenle taraftara kırgın olduğunu belirtirken, Spartak Moskova maçında destek istedi.
Spartak Moskova Teknik Direktörü Unai Emery ise, ilk maçtaki 2-1 galibiyetin moraliyle Şükrü Saracoğlu’na çıkacaklarını belirterek, “Fenerbahçe taraftarının ne kadar ateşli olduğunu biliyoruz ama biz de iyi bir takımız. Gücümüzü göstereceğiz. Gruplara kalmak istiyoruz” dedi.

Gruptan sadece bir maç uzakta

Geçen yıl ‘Şike soruşturması’ nedeniyle Şampiyonlar Ligi’nden ihraç edilen Fenerbahçe, bir yılın ardından bu arenaya dönebilmek için sahaya çıkıyor. Moskova’da 2-1 yenildiği Spartak Moskova’yı ağırlayacak Sarı-Lacivertlilerde tek amaç yeterli skoru elde edip gruplara kalmak. Yeterli sonuç en az 1-0’lık galibiyet ve eğer gol yenirse iki farklı galibiyet. 2-1’lik Fenerbahçe üstünlüğü ise maçı uzatmalara taşıyacak.


Emenike iğneden korkmuş!

‘Şike soruşturması’nda gözaltına alınan sonra da Fenerbahçe tarafından Spartak Moskova’ya satılan Emmanuel Emenike dün Çağlayan’da İstanbul ’da ifade verdi. Emenike Karabükspor-Fenerbahçe maçında kulüp doktorunun ‘iğneyle oynayabilir’ sözüne rağmen neden oynamadığı sorusuna şu cevabı verdi: “Sakattım. Hastanedeki doktor oynayamayacağımı söyledi. Kulüp doktoru ‘İğne ile oynayabilir’ dedi. İğneyle hiç oynamadım. Milli Takım Teknik Direktörüme de sordum. O da ‘Kariyerine zarar verirsin’ dedi. Ben de oynamadım.”
Maç öncesi kendisine teklif gelmediğini aktaran oyuncu, “Çok teklif vardı. F.Bahçe’ye gideceğimi bilmiyordum” dedi.
Duruşma sonrası açıklama yapan Emenike suçsuz olduğundan emin olduğunu söylerken, ileride Türkiye ’de bir takımın formasını giymek istediğini dile getirdi.