'Alex'in rolü öğretmen futbolculuk'

'Alex'in rolü öğretmen futbolculuk'
'Alex'in rolü öğretmen futbolculuk'
Aykut Kocaman, Alex'in artık 'öğretmen futbolcu' rolüne soyunması gerektiğini ancak davranışlarının kendisinde hayal kırıklığı yarattığını söyledi.

İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, ‘Alex meselesi’ne açıklık getirdi... Son haftalarda gerginlik yaşadığı Brezilyalı futbolcu hakkında sezon başında herhangi bir tasarrufu olmadığını dile getiren tecrübeli teknik adam, Alex için ‘öğretmen futbolcu’ rolünü uygun gördüğünü ancak yıldız futbolcunun son dönemdeki davranışlarıyla kendisini hayal kırıklığına uğrattığını dile getirdi.
Lig TV’de ‘Maraton’ programına konuk olan Aykut Kocaman burada kendisine yöneltilen soru üzerine, “Ben göreve geldikten sonra Alex, üstelik kariyerinin sonlarına yaklaşmasına karşın, en verimli dönemini geçirdi. İstatistiklere bakarsak en fazla topla buluştuğu, en fazla gol attığı dönemler benimle. Geçen sezonun büyük bölümünde liderlik gösterdi, en büyük yardımcılarımdan biri oldu. Bu sezonsa Alex’le ilgili yüzde 1 bile tasarrufum yoktu. Sezon başı mükemmel antrenman yaptı. Üç hazırlık maçında çok iyi performans sergiledi. İstanbul’a geldikten sonraki halindeyse bu izler kalmadı. Yine de ilk dört resmi maçımıza Alex’le başladım, Alex’le devam ettim. Spartak’la oynanan ilk karşılaşmada onu kullanmayı düşünmediğimi 10 gün önceden belirttim. Ancak Spartak maçı sonrası yaşananları görünce insan üzülüyor” dedi.
Kocaman, Alex’i kıskandığı yönündeki iddiayla ilgili olarak da “Benim yapımdaki bir insan için böyle bir soruyla karşılaşmak kadar abes bir şey olamaz” ifadelerini kullandı.
Taraftarların sürekli tepki gösterdiği Selçuk Şahin’i de savunan Kocaman, “Selçuk savunma refleksi en gelişkin oyuncularımızdan” dedi.

‘En dominant takımız’
Avrupa Ligi’ndeki gruplarını değerlendiren Aykut Kocaman, “Gruptan çıkma şansımız Marsilya ve Mönchengladbach’la eşit. Eğer gruptan çıkabilirsek kupanın favorilerinden oluruz. Bugünkü takımla Young Boys veya PAOK’la karşılaşsak ezer geçeriz. Ancak O takımlara elendiğimiz kadroyla Spartak karşısında çıksak ilk maçta elenmiştik” diye konuştu.
Takımı korkak oynattığı iddialarını da kabul etmeyen Kocaman, “Son iki sezonun en dominant takımıydık” dedi.

Apolitik olacaklar
Fenerbahçe’nin Avrupa Ligi’ndeki grubunda tur mücadelesi vereceği rakiplerinden Güney Kıbrıs temsilcisi AEL Limasol’un taraftar gruplarından olan Sindesmos Filathlwn AEL (AEL Taraftarlar Birliği) 25 Eylül’de Sarı-Lacivertlilerle oynanacak maç öncesi açıklama yayımladı. “Biz politik bir kıraathane değiliz ve bu maçı fırsat bilen, AEL’e zarar verecek türde eylemlere girişecek kimsenin yayında yer almayacağız” denilen açıklamada, grup, maçta herhangi bir politik simge kullanmayacaklarını ifade etti.