Alex'in yerine Gilberto

Brezilya'nın Cruzeiro takımında top koşturan Alex'in fiyat artırması nedeniyle yeni arayışlara giren Fenerbahçe Gremio takımının sol kanat oyuncusu Gilberto ile söz kesti.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Brezilya'nın Cruzeiro takımında top koşturan Alex'in fiyat artırması nedeniyle yeni arayışlara giren Fenerbahçe Gremio takımının sol kanat oyuncusu Gilberto ile söz kesti. Gremio Başkan Yardımcısı Soul Berdichevski Gilberto'nun Fenerbahçe ile görüştüğünü doğruladı. Gilberto'ya para konusunda anlaşamadıklarını vurgulayan Berdichevski,
"Gilberto bize Türkiye den ciddi bir teklif aldığını ve ayrılmak istediğini iletti bunu anlayışla karşıladık" dedi. Gremio takımından aylık 50 bin doların aşağısında bir ücret aldığını belirten Gilberto ise futbol hayatına Avrupada devam etmek istediğini belirtti.
Fenerbahçe'nin uzun süredir renklerine bağlamak istediği Brezilya'nın Cruzeiro takımında forma giyen Alex ile yollarını ayırmak zorunda kaldı. Cruziero kulübünden yapılan açıklamada Alex ile 2004 Temmuz ayına kadar sözleşme yenilendiği açıklandı. Cruziero Başkan Yardımcısı Zeze Perrella, Alex'in menajeri Juan Figger ile yaptıkları görüşmede her konuda anlaşmaya vardıklarını ifade ederek bu futbolcunun Temmuz 2004 yılına kadar hiç bir kulübe gidemeyeceğini söyledi. Başta Fenerbahçe olmak üzere Avrupa'dan çok sayıda teklif aldıklarını da sözlerine ekledi. Yöneticiler Mahmut Uslu ile Hakan Bilal Kutlualp yılbaşı sonrası Brezilya'ya giderek transferi bitirecek.
'Burada mutluyum'
Bursaspor ile prensipte anlaşan Yusuf Şimşek, Yeşil-Beyazlı kulüple bir kez daha masaya oturmak için bugün Bursa'ya gidecek. Yusuf Bursaspor ile büyük ölçüde anlaştıklarını belirterek, "Benim için herhangi bir sorun yok. Pürüz çıkmazsa imzayı atacağım" dedi. Takımdan gönderilmesi gündemde olan Petkov ise Fenerbahçe'de mutlu olduğunu kendisiyle ilgili çıkan haberlere çok şaşırdığını söyledi. Ülkesi Bulgaristan'da yılın futbolcusu seçilen Petkov, "Fenerbahçe'ye yeni geldim. Şimdiye kadar bana verilen tüm görevleri en iyi şekilde yerine getirdiğimi düşünüyorum. Fenerbahçe ile sözleşmem sürüyor. Burada mutluyum ve oynamak istiyorum. Burdan gitmek istemiyorum" ifadesini kullandı. Bu arada sakatlığı süren Servet Çetin tedavisi için ABD'ye gidecek. Bu oyuncunun ikinci yarıya kadar hazır olması bekleniyor.