Alex'ten Kocaman'a; Delirdim

Alex'ten Kocaman'a; Delirdim
Alex'ten Kocaman'a; Delirdim
Teknik direktör Aykut Kocaman'la yaşadığı tartışma sonucu Fenerbahçe'ye veda eden Alex, önemli açıklamalarda bulundu.

İstanbul / (DHA) - FIFA'ya röportaj veren Alex de Souza, " Fenerbahçe 'den ayrılmadan önce Başkan Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman ve ben, başkanın odasında buluştuk. Başkanın uzlaşmacı bir tavır sergileyeceğini düşünmüştüm, ama bu olmadı. Konuşmayı provoke etmeye çalıştı. Aykut Kocaman, Fenerbahçe'de devam etmek istiyorsam PAF takımla idmana çıkmam gerektiğini söyledi. Bunu duyunca çok sinirlendim, tabir-i caizse delirdim. Brezilya'ya dönmeye karar verdiğimde evimin önünde çok fazla sayıda Fenerbahçe taraftarı vardı. O an evde kalıp olayların durulmasını beklemek bana mantıklı gelmişti, ama bu olmadı" dedi.

Fenerbahçe maçında Gezi protestosu


Brezilyalı futbolcu, 7 ve 9 yaşlarında iki kızı ve 3 yaşında bir oğlu olduğunu ailesi ile birlikte Türkiye 'de mülk edinerek orada kalmayı planlarken hayatının en zor kararı olan Coritiba'ya gelmek zorunda kaldığını ifade etti.

Yeni takımı Coritiba'dan övgüyle bahseden ve başarının altında teknik direktörün büyük katkısı olduğunu belirten yıldız isim, "Takımın başında son derece modern bir hoca ve teknik heyet var, tüm detaylarla yakından ilgileniyorlar, imkanlarımız kısıtlı dolayısıyla zor şartlar altında rekabetçi bir takım yaratıyorlar. Takımda 3-4 tane 30 yaş üstü futbolcu var. Bunlara futbol öğretemezsiniz, ancak dikkatle izlersiniz. Hoca da bunu yaparak, bu yaşta ki futbolcuları aktif hale getiriyor" yorumunda bulundu.

F.Bahçe'nin Salzburg provası güldürmedi


"17-18 YAŞLARINDAN DAHA İYİ DURUMDAYIM"

Fenerbahçe'nin eski kaptanı, futbolda tekniğin önemine değinerek, "Fiziksel olarak ne kadar iyi olsanız bile teknik becerilerinizle futbola daha fazla katkı yaparsınız. Futbolcu 30 yaşından sonra yeteneklerinin çok az kısmını kaybeder. Örneğin ben 29-30 yaşlarında, 17-18 yaşlarımdan daha iyi durumdaydım. Yaşınız ilerledikçe hızınızı kaybediyorsunuz bu doğaldır, 22-23 yaşları 32-33 yaşları ile bir değildir. Ancak yaşınız ilerlediğinde hayal gücünüzü kullanarak yaratıcı olmak zorundasınız. Benim şansım hep aynı stilde oynadım ve başarılı oldum" dedi.

"FUTBOLDA HER ŞEY OLABİLİR"

Alex, Coritiba da başarılı olmasını önemsediğini ve basın ile futbolseverlerin kendisinden övgüyle bahsetmesinin hoşuna gittiğini de söyleyerek bu durumu gene de ihtiyatla karşılamak gerekir çünkü futbolda her şey çok çabuk değişebilir uyarısında bulundu.

Kiğılı'dan transfer müjdesi