Alex'ten önemli itiraf

Alex'ten önemli itiraf
Alex'ten önemli itiraf
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'la yaşadığı tartışma sonucu yıldızı barışmayan ve sarı-lacivertlilere veda eden Alex, FIFA'ya verdiği röportajda önemli itiraflarda bulundu.

İSTANBUL - Takımdan ayrılmadan önce başkan Aziz Yıldırım'la yaptığı görüşmeyle ilgili konuşan Alex, "Aykut Kocaman ve ben başkan Aziz Yıldırım'ın odasında buluştuk. Ben başkanın uzlaşmacı bir tavır sergileyeceğini düşünmüştüm ama bu olmadı. Başkan Yıldırım, konuşmayı provoke etmeye çalıştı. Aykut Kocaman da bana, Fenerbahçe 'de devam etmek istiyorsam PAF takımla idmana çıkmam gerektiğini söyledi. Bunu duyunca çok sinirlendim, tabir-i caizse delirdim. Brezilya'ya dönmeye karar verdiğimde evimin önünde çok fazla sayıda Fenerbahçe taraftarı vardı. O an evde kalıp olayların durulmasını beklemek bana mantıklı gelmişti ama bu olmadı" dedi. 

Alex, 7 ve 9 yaşlarında iki kızı ve 3 yaşında bir oğlu olduğunu ailesi ile birlikte Türkiye 'de mülk edinerek orada kalmayı planlarken hayatının en zor kararı olan Coritiba'ya gelmek zorunda kaldığını ifade etti. 

Brezilyalı yıldız yeni takımı Coritiba ile ilgili görüşlerini anlatırken övgüyle bahsetti ve başarının altında teknik direktörün büyük katkısı olduğunu söyledi. Alex, "Takımın başında son derece modern bir hoca ve teknik heyet var, tüm detaylarla yakından ilgileniyorlar, imkanlarımız kısıtlı dolayısıyla zor şartlar altında rekabetçi bir takım yaratıyorlar dedi. Alex takımda 3-4 tane otuz yaş üstü futbolcu olduğunu da söylerken bunlara futbol öğretemezsiniz ancak dikkatle izlersiniz hoca da bunu yaparak bu yaşta ki futbolcuları aktif hale getiriyor" yorumunda bulundu.

"17-18 YAŞLARINDAN DAHA İYİ DURUMDAYIM"

Fenerbahçeli eski yıldız ayrıca futbolda tekniğinde önemine değinerek fiziksel ne kadar iyi olsanız bile teknik becerilerinizle futbola daha fazla katkı yaparsınız dedi. Alex FIFA'ya verdiği uzun röportajında, futbolcunun otuzundan sonra yeteneklerinin çok az kısmını kaybettiğini hatırlattı ve örneğin ben 29-30 yaşlarında 17-18 yaşlarından daha iyi durumdaydım yaşınız ilerledikçe hızınızı kaybediyorsunuz bu doğaldır, 22-23 yaşları 32-33 yaşları ile bir değildir ancak durum böyle olunca yaşınız ilerlediğinde hayal gücünüzü kullanarak yaratıcı olmak zorundasınız benim sansım ben hep aynı stilde oynadım ve başarılı oldum" dedi.

"FUTBOLDA HER ŞEY OLABİLİR"

Alex, Coritiba da başarılı olmasını önemsediğini ve basın ile futbolseverlerin kendisinden övgüyle bahsetmesinin hoşuna gittiğini de söyleyerek bu durumu gene de ihtiyatla karşılamak gerekir çünkü futbolda her şey çok çabuk değişebilir uyarısında bulundu. DHA