Ali Aydın'dan hata itirafı

Yaptığı hatayı raporunda bütün açıklığıyla anlattığını belirten ünlü hakem, "Her suçun cezası vardır. Ben de cezamı çekmeye hazırım" dedi.

Fenerbahçe-Çaykur Rizespor maçında iki sarı kartlı Victoria'ya kırmızı kart göstermeyerek olay adam haline gelen hakem Ali Aydın, hata yaptığını kabul etti.
Aydın, maç sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, olayı şöyle anlattı:
"Sürtünmeden dolayı 14 numaralı oyuncu arkadaşımın numarası silinmiş. Bu oyuncunun önceden sarı kartı varmış. İkinci sarı kartı göstermeme rağmen bu oyuncunun kart raporundaki 14 numarası silinmiş. Ben de bunu 4 numara olarak gördüm. Bu nedenle, 14 numaralı oyuncuya kırmızı kart göstermedim" dedi.
Aydın, hatanın kendisine ait olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:
"Hepinizden bir ricam var. Çok özür dileyerek söylüyorum, ama suçlu aramayalım. Hata benim hatam. Hata derken, yanlışlık var. Zaten bunu raporuma yazdım. Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu yetkililerini de soyunma odasına çağırdım ve gerekenleri söyledim. İki kulübün başkanlarıyla da görüştüm. Onlar da anlayışla karşıladı. Sonuçta bir hatadır, raporumda olduğu gibi yazdım. Futbol Federasyonu'na göndereceğiz."
Aydın, 'her suçun cezası olduğunu, bu konudaki suç neyse bunun da çekileceğini' sözlerine ekledi.