Ali Aydın'ın üçüncü derbisi

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin hakemi Ali Aydın, kariyerinde üçüncü derbi maçına çıkacak. Geçen sezon olaylı Fenerbahçe-Galatasaray maçının hakemi olan Aydın, 1-0 Sarı-Lacivertli takımın galibiyetiyle sona eren karşılaşmada, 4 Galatasaraylı oyuncuyu kırmızı kartla oyun dışında bırakmıştı.

ANKARA - Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin hakemi Ali Aydın, kariyerinde üçüncü derbi maçına çıkacak. Geçen sezon olaylı Fenerbahçe-Galatasaray maçının hakemi olan Aydın, 1-0 Sarı-Lacivertli takımın galibiyetiyle sona eren karşılaşmada, 4 Galatasaraylı oyuncuyu kırmızı kartla oyun dışında bırakmıştı. Saracoğlu'nda 1-0 Sarı-Lacivertli takımın aleyhine sona eren ilk yarıdaki Fenerbahçe-Beşiktaş karşılaşmasını da yöneten 42 yaşındaki Aydın, bu sezon 17. kez lig maçında görev almış oldu. Aydın, bugüne dek lig ve kupada Beşiktaş'ın 16, Fenerbahçe'nin ise 14 maçını yönetti. Bu maçlarda Beşiktaş, 15 galibiyet ve 1 beraberlikalırken, Fenerbahçe ise 11 maçı kazandı 3 karşılaşmayı ise kaybetti.
Aydın, bu sezon Fenerbahçe'nin 5, Beşiktaş'ın 4 maçında düdük çaldı. Fenerbahçe, bu maçlardan dördünü galip birini mağlup bitirirken 14 gol attı, 5 gol yedi. Beşiktaş da Aydın ile 4 maçta 4 galibiyet elde etti, 8 gol atarken, kalesinde de 1 gol gördü. (Spor Servisi)