Ali Dürüst de bırakıyor

Galatasaray'da, futbol şube sorumlusu Burak Elmas'ın istifasıyla ortaya çıkan yönetim krizinin yankıları sürerken...
Haber: ERHAN TELLİ / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray'da, futbol şube sorumlusu Burak Elmas'ın istifasıyla ortaya çıkan yönetim krizinin yankıları sürerken, sezon sonunda asbaşkan ve basın sözcüsü Ali Dürüst'ün de istifa etmesi bekleniyor. 2004'teki kongrede başkan adayı olması beklenen Dürüst, sezon sonunda istifa edecek. Dürüst'le birlikte Özer Saraçoğlu da görevini bırakacak.
Yöneticilerin istifayı, takımın durumunu göz önünde bulundurarak, sezon sonuna ertelediği belirtildi. Başkan Özhan Canaydın'ın da yeni oluşumdan haberdar olduğu ve gidenlerin yerine yeni isimler getireceği kaydedildi. Dürüst, Saraçoğlu ve Elmas'ın gelecek sezondan itibaren kaldırması planan şube sorumluluğu nedeniyle rahatsız olduğu, Dürüst'ün bu karara ısrarla karşı çıkmasına rağmen, Canaydın'ı fikrinden vazgeçiremediği
gelen haberler arasında. Bu üçlüye eski başkanlardan Faruk Süren'in de destek verdiği, 2004'teki kongrede Dürüst'ün ekibinden yönetime aday olacağı belirtildi.
Sarı-Kırmızılı ekip, Göztepe maçı hazırlıklarına bugün start verecek. Takımda sakatlığı süren Ergün ile Berkant'ın durumları hafta içinde netlik kazanacak. Teknik direktör Terim sol kanatta yaşanan sıkıntı nedeniyle İlker'i de Göztepe kadrosuna alacak.