Ali Dürüst de modaya uydu

Galatasaray İkinci Başkanı Ali Dürüst, futbol şubesi üyesi yönetici Burak Elmas'ın görevinden istifa etmesinde, basına yansıyan haberlerin etkili olduğunu söyledi.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray İkinci Başkanı Ali Dürüst, futbol şubesi üyesi yönetici Burak Elmas'ın görevinden istifa etmesinde, basına yansıyan haberlerin etkili olduğunu söyledi. Elmas'ın, son yönetim kurulu toplantısında, 'bugüne kadar canla başla çalıştığını, ama kendisine yönelik bir güvensizlik hissettiğini' söylediğini ifade eden Dürüst, "Başkanımız da şampiyonluk yarışında olduğumuzu anlattı ve görevine devam etmesini istedi. Ancak bu gelişmelerin basına yansımasıyla Elmas, durumun geri dönülmez olduğunu hissetti ve istifasını gönderdi" dedi.
'Görevimiz başkana yardımcı olmaktır'
Fahri olarak görev yaptıklarını ve gerektiği zaman başkanın yolunun açılması gerektiğini ifade eden Ali Dürüst, Burak Elmas'ın da bu mantıkla hareket ettiğini kaydetti. Özhan Canaydın ile aralarında sorun olup olmadığıyla ilgili kendisine yöneltilen soruya Dürüst, şu yanıtı verdi: "Benim Özhan Canaydın ile hiçbir problemim yok. Böyle bir komplo teorisine de katılmıyor ve kınıyorum. Ali Dürüst, Burak Elmas ve Özer Saraçoğlu gibi isimler buraya çalışmak için geldi. Birbirimizi ilk defa görmedik. Belli bir sıkıntı da yok. Hepimiz rahat bir ortamda çalıştık. Aramızda kırgınlık olsaydı, birlikte seçime girmezdik. Herkesin görevi başkana yardımcı olmaktır. Gündemimizde seçim yok, şampiyonluk var. İşler sahipsiz kalmaz. Bugün yapılacak yönetim kurulu toplantısında da Burak Elmas'ın yerine gelecek kişi belirlenir."