Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak istifa etti

Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak istifa etti
Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak istifa etti
Galatasaray'da şampiyonluğun mimarlarından Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak, yeni yönetimin önünü açmak için Galatasaray Sportif A.Ş.'deki yöneticilik görevlerinden istifa etti.

İSTANBUL - Futbol takımı teknik heyeti ve oyuncularının yanı sıra kulübün yeni başkanı Dursun Özbek'in Türk Telekom Arena'daki şampiyonluk kutlamasında platformunda yer almasına rağmen, sarı-kırmızılı ekibin sürekli yanında bulunan iki yönetici olarak kendisi ile Abdurrahim Albayrak'ın oraya davet edilmemeleri konusundaki spekülasyonlarla ilgili olarak açıklamada bulunan Ali Dürüst, "Kesinlikle bir alınganlık söz konusu değil" dedi.

"Hiçbir zaman yönetici olarak oraya çıkma taraftarı olmadım. Şampiyonluk kutlamalarında kürsüye çağrılmadığımız için kırılmadık" ifadelerini kullanan Dürüst, "Orası futbolcuların ve teknik heyetin yeri. Alınganlık da söz konusu değil. Biz diğer yöneticilerle, sporcu aileleriyle birlikte futbolcularımızı, teknik heyetimizi alkışladık" diye konuştu.

Dürüst ayrıca, Abdurrahim Albayrak ve kendisinin Galatasaray Sportif AŞ'deki görevlerinden istifa ettiklerini de aktararak, "Normal olarak bunu zaten yapmamız lazım. Çünkü yeni bir yönetim geldi. Bir şirket görevi olduğu için istifa etmek gibi bir mecburiyetimiz yok ancak yeni yönetimin önünü açmamız gerekir" değerlendirmesinde bulundu. (AA)