Ali Sami Yen'de tüm iyi dilekler Özhan Canaydın içindi

Taraftarların alınmadığı Türk futbol tarihindeki ilk 'sessiz derbi'yi protokol, basın mensupları, güvenlik görevlileri ve diğer görevlilerden oluşan toplam 600 kişi izledi.

  • Taraftarların alınmadığı Türk futbol tarihindeki ilk 'sessiz derbi'yi protokol, basın mensupları, güvenlik görevlileri ve diğer görevlilerden oluşan toplam 600 kişi izledi. Ali Sami Yen'de 300'e yakın basın mensubu görev yaparken iki Portekizli, bir Arjantinli ve bir de Japon gazeteci maçı canlı takip etti.
  • Galatasaray taraftarları, önceki gün pankreas ameliyatı olan başkanları Özhan Canaydın'a sağlık dileklerini tribüne astıkları 'Başkanımıza Allah'tan acil şifalar dileriz' pankartıyla iletirken Sarı-Kırmızılı takım da sahaya 'Başkanımız sizinle her şeye varız biz' yazılı pankartla çıktı. Beşiktaş da sahaya 'Geçmiş olsun Özhan Başkan' pankartıyla gelerek Özhan Canaydın'a desteğini ortaya koydu.
  • Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Özhan Canaydın'ı hastanede ziyaret etti. Asbaşkanlar Mahmut Uslu ve Murat Özaydınlı'yla birlikte Memorial Hastanesi'ne giden Yıldırım, Özhan Canaydın'ın eşi Asuman Canaydın'la bir araya gelerek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Ayrıca Galatasaray Basketbol Şubesi'nin yöneticileri ve oyuncuları da dün Canaydın'ı ziyaret edenler arasındaydı.
  • Özhan Canaydın karşılaşmayı televizyondan izlerken Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören de Tahkim Kurulu tarafından üç ay hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldığı için stada gelemedi. Demirören, derbiyi Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde takip ederken ikinci başkan Ertuğrul Kumruoğlu ve yönetici İlhan Durusoy haricindeki yöneticiler de Tahkim'in kararını protesto ederek Demirören'e destek çıktı ve stada gitmeyip Nevzat Demir Tesisleri'nde toplandı.
  • Teknik direktörler Karl Heinz Feldkamp ve Ertuğrul Sağlam maçtan önce birbirlerine sarılıp başarılar dilerken Rüştü, Hakan Şükür ve Sabri'yle Arjantinli oyuncular Delgado, Higuain ve Carrusca da birbirleriyle sohbet etti.
  • Karşılaşmayı Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Porto'nun yardımcı antrenörü Rui Barros da izledi.
  • PAF Ligi'ndeki maçta Beşiktaş, Galatasaray'ı 4-3 yendi. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde oynanan maçta Beşiktaş'ın golleri Mehmet Sedef (3) ve Batuhan Karadeniz'den, Galatasaray'ın golleri ise Mehmet Düz ve Fatih Şerefoğlu'ndan (2) geldi.