Ali Şen'den Yıldırım'a; Aday olma

Ali Şen'den Yıldırım'a; Aday olma
Ali Şen'den Yıldırım'a; Aday olma
Fenerbahçe'nin efsane başkanı Ali Şen, yönetim kurulunun olağanüstü kongre kararı almasını değerlendirdi.

Ali Şen, TRT Spor 'da yayınlanan 'BireBir' programında Oğuz Tongsir'in sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe'nin yerine APOEL


Şen'in açıklamalarından satır başları şöyle:

"Yargıtay kararı bozsa bile Aziz Yıldırım aday olmasın. Taraftarla bağı koptu ve tepkisi var. Türkiye 'de taraftarların protesto etmediği, istifaya çağırmadığı tek başkan ben oldum. Galatasaray 'da da oldu, Beşiktaş 'ta da oldu. Süleyman Seba'ya bile istifa tezahuratı yapıldı. Fenerbahçe'de de her başkana yapıldı. Faruk Ilgaz Fenerbahçe için dev bir başkandı ve ona bile yapıldı. Bir tek bana yapılmadı. Ben iki kere başkanlık yaptım" dedi.

"Taraftarın desteğini almayan kimse başkan adayı olmasın. Gelecek olan başkanın mali durumu iyi bilmesi öğrenmesi lazım. Fenerbahçe Kulübü'nün bankalara olan borçlarının hepsi varlıklı olan kongre üyelerinde sıfırlanması gerekir. Bu insanlara bu yakışır, Aziz Yıldırım'a bu yakışır."

"Benim bir daha Fenerbahçe Kulübü'nde göreve gelmem mümkün değil. Çünkü ben bu görevleri zaten yerine getirdim. "

"Mehmet Ali Aydınlar ve Lütfi Arıboğan Fenerbahçe'nin lehine çalıştılar. Mehmet Ali Aydınlar'ın çıkıp o zamanlarda neler yaşandığını anlatması gerekiyor. Aydınlar anlatsın ki taraftar da ne olup bittiğini bilsin. Aydınlar, Fenerbahçe Başkanı olmak için çok fazla çabanın içine girmez."

F.Bahçe'de Olağanüstü Genel Kurul kararı


"Herkes Ali Şen kimi öneriyor diye soruyor. Ben kimseyi önermem, ama o kişi Fenerbahçe taraftarının onayladığı bir isim olmalı. Taraftarın onaylamadığı bir başkanla bu iş yürümez."

"Biz şimdi 2 yıl Avrupa'da olmayacağız. Bu 2 senede reform yapalım. Kendimizi tamir edelim. Fenerbahçe Kulübü 2014 yılında yeniden kurulacak. Yönetim Kurulu farklı, başkanı farklı, yeni bir kulüp olacak. Biz yeniden doğuşumuzu yapalım."

"Bizim de üzerimize kimse gelmesin. Tezahüratla da gelmesin, hiç bir şekilde gelmesin. Bizim boynumuz bükük."

"3 Temmuz süresinden sonra Aykut Kocaman ve teknik kadro benim gönlümün kapılarını açıp oraya oturdular. O şampiyonluk futbolcuların ve Aykut Kocaman'ın anasının ak sütü gibi helaldir. Bazıları üzerlerine vazife bilip başka işler yapmış olabilir. Birileri vazife çıkardı diye bu olmaz. Hepsine anasının ak sütü gibi helaldir."

"Alex gönderilmek istendiyse sezon başında gönderilmeliydi. Sezon ortasında arkadan sebepler bularak yapılmamalıydı. Alex Fenerbahçe tarihinde gelmiş geçmiş en iyi yabancıydı. Herkesin sevgilisiydi. Çok üzüldüm."

"Ersun Yanal yedek antrenör gibi geldi. Bundan önce teknik direktörler hep basın önünde imza attı. Yanlarında başkan, başkan yardımcısı oldu. Ersun, CEO ile imza attı. Fenerbahçe'ye geleceği duyurulduktan ancak 4 hafta sonra imza attı."

"Milli takımın Fatih Terim'e emanet edilmesi hiç iyi olmadı. Fatih Terim herkes tarafından sevilir. Ben de çok severim. Peki hangisi şu anda Fatih Terim'in birinci işi? Galatasaray antrenörlüğü ise Milli Takım ikinci planda kalmamalı. Bu kabul edilemez. Fatih Terim'in kendisi de bu teklifi kabul etmemeliydi."

Cengiz Çandar yazdı. "Fenerbahçeli: 'Kırgın, kızgın, üzgün' ve... "