Alışın ey ahali, erteleme yok!

Fenerbahçe-Beşiktaş maçının her iki takımın Şampiyonlar Ligi sınavları nedeniyle ertelenmesi konusuna son noktayı Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Affan Keçeci koydu: Erteleme yok.

İSTANBUL - Fenerbahçe-Beşiktaş maçının her iki takımın Şampiyonlar Ligi sınavları nedeniyle ertelenmesi konusuna son noktayı Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Affan Keçeci koydu: Erteleme yok. Keçeci, "Spor ailesi buna alışsın, sezon başında belirlenen takvim olağanüstü bir durum olmadıkça değişmeyecek" diye konuştu.
Konuyla ilgili Keçeci şunları söyledi: "Erteleme taraftarı olmadığımı defalarca söyledim. Bunun bir takvimi var. Herkes buna göre program yapmalı. Hâlâ bazı çevreler maç ertelenecek diye yazıyor. Buna anlam vermek mümkün değil. TFF ciddi bir kurum ve en baştan her şeyi düşünerek maç programı belirler. Teknik heyetler, yönetimler ona göre hazırlıklarını yapmak zorunda. Hatta taraftarlar bile sezon başında belirlenen programın kolay kolay değişmeyeceğine alışmalı. Bu alışkanlık herşeyin sağlıklı yürümesini sağlar. Bakın Avrupa'da maç programlarına, hiçbir zaman ertelenmez. Hemen hemen hiç tehir olmaz. TFF çok ciddi bir kurumdur. Talimatlar ne emrediyorsa, takvim uygulanır ve bu uygulama böyle devam edecek."
Keçeci ayrıca takımların üç günde bir maç oynamayı öğrenmesi gerektiğini de ifade ederek, "En iyi idman maçtır. Bunu herkes söylüyor. Futbolcuların kendisi bile bunu söyler. Otoriteler de bu görüşte. Zaten düşünün ki bazı maçlar zaruriyetten ertelendi. Onları ne zaman oynatacağız. Yine ileri bir tarihte hafta içinde oynanacak. Hafta sonları boşluk yok. Yani yine üç günde bir maç olacak" dedi.
Affan Keçeci, Vederson'un milli takıma alınacağı yönündeki haberleri de "Vederson veya başka bir oyuncunun kadroya alınıp alınmayacağına teknik heyet karar verir. Biz bu konuda herhangi bir fikir beyan etmeyeceğiz. Kimseyi yönlendirmek veya baskı altına almak gibi bir düşüncemiz yok. İdarecilik anlayışımız bu" sözleriyle yorumladı.