All-Star'da zafer yabancıların

Yıldız oyunculardan kurulu iki takım, yarışmalar, dansçı kızların gösterileri, konserler, çeşitli şovlar... NBA'deki benzerini aratmayan görüntülere sahne olan Beko All-Star 2007 organizasyonu başarıyla...

İSTANBUL - Yıldız oyunculardan kurulu iki takım, yarışmalar, dansçı kızların gösterileri, konserler, çeşitli şovlar... NBA'deki benzerini aratmayan görüntülere sahne olan Beko All-Star 2007 organizasyonu başarıyla geride kalırken, merakla beklenen maçta Yabancılar Karması, Türkler Karmasını 114-109 yendi.
Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki organizasyonu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel izledi. Mirkelam, Burhan Öcal, Şahan Gökbakar ve Güzide Duran gibi ünlüler de organizasyonu izlemek için tribünlerde yerlerini aldılar. 12 bin kişilik Abdi İpekçi Spor Salonu da tamamen doldu.
Yıldızlar maçından önce üç sayı, yetenek ve smaç yarışmaları yapıldı. Üç sayı yarışmasında Beykozspor'dan Kenton Paulino, finalde CASA TED Kolejli Ömer Ünver'i yenerek birincilik ödülünün sahibi oldu. Yetenek yarışmasının galibi, Brandon McKnight (Tekel), Altan Erol (Oyak Renault) ve Berent Kavaklıoğlu'nu (CASA TED) geride bırakan Galatasaraylı Mithat Demirel'di. Smaç yarışmasında Sinan Can Güler (Darüşşafaka), Marcus Slaughter (Pınar Karşıyaka) ve Ersan Özseven (Mersin BB) mücadele ederken, mutlu sona ulaşan Ersan Özseven oldu.
All-Star organizasyonuna, geçen yıl NBA'in en iyi dans grubu seçilen Orlando Magic Cheerleaders gösterileriyle renk kattı. Dünyaca ünlü basketbol akrobasi grubu Crazy Dunkers'ın şovları, ayrıca topu kafasıyla kontrol edebilme özelliğine sahip Eyal Horn ile Cem Bergamalı da yaptığı davul şov ile izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Bu arada, rap şarkıcısı Ceza, All-Star maçının devre arasında bir konser verdi.
İbrahim yeterli olmadı
Türkler-Yabancılar karması maçı büyük heyecana sahne oldu. Yabancılar Karması son bir dakikaya geride girmelerine karşın Haislip, Slaughter ve Solomon'un etkili oyunlarıyla karşılaşmadan galip ayrılmasını bildi. 18 sayıyla Yabancılar'ın en skorer ismi olan Marcus Slaughter, en değerli oyuncu ödülünü kazandı. İbrahim Kutluay'ın 22 sayısı ise Türkler Karması'na yetmedi. (Spor Servisi)