Allardyce'dan Wenger için şok sözler

Allardyce'dan Wenger için şok sözler
Allardyce'dan Wenger için şok sözler
Premier Lig ekiplerinden Sunderland'i çalştıran Sam Allardyce, Fransız meslektaşı Arsene Wenger'i kibirli olmakla eleştirdi ve Bolton'u çalıştırdığı dönemde Arsenal'ı yenmekten büyük keyif aldığını söyledi.

LONDRA - İngiliz The Sun gazetesinde yer alan habere göre, Sam Allardyce, 'Big Sam' isimli yeni otobiyografi kitabında, 1996 yılından bu yana Arsenal'da görev yapan Arsene Wenger için "Kibirli bir menajer, kaybetmeyi kaldıramıyor. Bolton'u çalıştırırken, en çok Arsenal'i yenmekten keyif alırdım. Wenger bizden nefret ederdi" ifadelerini kullandı.

Wenger'in berabere kaldıkları bir maç sonrasında elini sıkmadığını belirten 60 yaşındaki İngiliz teknik adam, "Kravatını çıkararak, sinirle yere atmıştı. Her şeyi kişisel algılardı ve kibirliydi. Maçtan sonra sizi bir şeyler içmeye ofisine çağıran bir kişi değildi. Onu ne kadar fazla sinirlendirirsem, o kadar mutlu olurdum. Hakemleri basın yoluyla etkilemeye çalışırdı ve takımı oynamaya istekliyken hakemlerin yanlış faul verdiği algısı oluştururdu" diye konuştu.

1989 yılından bu yana çok sayıda Premier Lig ekibinde görev yapan Allardyce, son olarak Dick Advocaat'ın istifa etmesinin ardından Sunderland'in menajerliğine getirilmişti. Ligde sekiz haftada üç puan toplayan Sunderland, 19. sırada yer alıyor. (AA)


  ETİKETLER:

  Londra

  ,

  Arsenal

  ,

  Nefret

  ,

  Lig

  ,

  Premier Lig

  ,

  maç

  ,

  istifa