Almanya'da Altıntop, Altıntop'a karşı!

Bundesliga'da gelecek hafta ilginç bir maç var: Bayern Münih-Schalke maçı, hem iki şampiyonluk adayı takımı hem de ikiz kardeşler Halil ve Hamit Altıntop'u karşı karşıya getirecek.

BERLİN - Bundesliga'da gelecek hafta ilginç bir maç var: Bayern Münih-Schalke maçı, hem iki şampiyonluk adayı takımı hem de ikiz kardeşler Halil ve Hamit Altıntop'u karşı karşıya getirecek. Daha önce Halil Kaiserslautern, Hamit de Schalke'deyken karşılaşan ikiliden bu kez Halil Schalke, Hamit ise Bayern forması giyecek. Bu ilginç eşleşme, ünlü spor dergisi Kicker'a da kapak oldu. Dergi, kapağında Altıntop kardeşlerin rakip formalı fotoğraflarına yer vererek, 'Altıntop, Altıntop'a karşı' başlığını kullandı.
Hamit, dergiye yaptığı açıklamada, kardeşi Halil ile ortak noktalarının bulunduğunu belirterek, "Biz futbolu yaşıyoruz" dedi. Schalke'de çok güzel günler geçirdiğini, Bundesliga'da iki kez ikinci olduklarını ifade eden Hamit, "Geçen sezon bazı durumlarda daha bilinçli olsaydık şampiyon olabilirdik" değerlendirmesini yaptı. Milli futbolcu, eski takımı Schal-ke'ye karşı bir şey ispatlamak derdinde olmadığını, Bayern Münih ve Schalke maçlarının çocukken de kendisini heyecanladırdığı söyledi. Halil de kardeşiyle Milli Takım kampında 10 gün birlikte olduktan sonra hafta sonunda karşı karşıya oynamanın farklı bir his olacağını belirtti.
(aa, Spor Servisi)