Almanya'da kral Dani Pedrosa

Moto GP'de Almanya Grand Prix'sini İspanyol Dani Pedrosa kazandı. Repsol Honda adına yarışan Pedrosa bu sezon ilk zaferini elde ederken geçtiğimiz sezon olduğu gibi finişi ilk sırada geçti.

SACHSENRING - Moto GP'de Almanya Grand Prix'sini İspanyol Dani Pedrosa kazandı. Repsol Honda adına yarışan Pedrosa bu sezon ilk zaferini elde ederken geçtiğimiz sezon olduğu gibi finişi ilk sırada geçti. Pedrosa'yı Loris Capirossi (bu sezonki en iyi derecesi) ve son dünya şampiyonu Nicky Hayden takip etti. Hayden, bu sezon 10. yarışta da 'tam' puan alamadı.
Pilotlar şampiyonasında çekişen Casey Stoner ve Valentino Rossi Almanya'da hayal kırıklığı yarattı. Pol pozisyonda start alan Stoner beşinci sırayı alırken, Rossi yarışı tamamlayamadı. Yedi kez dünya şampiyonu olan 'Doktor', Randy De Puniet'i geçmeye çalışırken dengesini kaybetti ve Almanya'dan eli boş döndü. Bu sonuçla ikili arasındaki puan farkı 31'e çıktı.
Almanya'da 125 cc. kategorisindeyse yarışa ilk cepten başlayan Gabor Talmacsi podyumun tepesine çıktı. Talmacsi, bu zaferle şampiyonada yeniden liderliğe yükseldi. 250cc. kategorisindeyse damalı bayrağı ilk gören pilot Hiroshi Aoyama oldu. Aoyama, son viraja ikinci sırada girmesine rağmen yarışı kazandı. (Spor Servisi)

Sürücüler klasmanı
1. C. Stoner (Ducati).196
2. V. Rossi (Yamaha).164
3. D.Pedrosa (Honda).144
4. J. Hopkins (Suzuki).103
5. C. Vermeulen (Honda).97

Markalar klasmanı
1. Ducati.273
2. Fiat Yamaha.252
3. Repsol Honda.217
4. Rizla Suzuki.196
5. Honda Gresini.152