Almeida için flaş açıklama

Almeida için flaş açıklama
Almeida için flaş açıklama
Beşiktaş yöneticisi Ahmet Kavalcı, Portekizli yıldız Hugo Almeida hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Sezon başından bu yana Hugo Almeida ile yeni sözleşme yapmak istemesine karşın Portekizli futbolcunun katı tutumunu aşamayan Beşiktaş yönetimi, yıldız golcünün alternatiflerine yoğunlaşacak.

Futbol A Takımı Sorumlu Yöneticisi Ahmet Kavalcı, Almeida ile ilgili yaptığı açıklamada, "Almeida bizim yaptığımız son teklife geri dönüş yapmadı ve lig bitimiyle birlikte Portekiz'e gitti. Zaten Milli Takım kampları Dünya Kupası maçları derken bir ayı geçecek bir süre var. Biz de bu süre içinde golcü transferini bitirmiş oluruz. İlk yapılan anlaşma uyarınca sözleşme sonunda ödenecek olan 2.5 milyon Euro bonservis bedelini Almeida'nın menajerlik şirketine ödeyeceğiz ve kendisiyle herhangi bir bağımız kalmayacak" diye konuştu.

Beşiktaş golcü olarak devre arasında Cenk Tosun ile anlaşma imzalamış ve yabancı golcü için Almeida'yı bekleme kararı almıştı. 2014 Dünya Kupası'ndan önce imza atması istenen Portekizli oyuncu ise Beşiktaş'ın yaptığı teklifleri sürekli geri çevirerek 3.5 milyon euroda ısrar edince görüşmeler sonlandırılmıştı.

Siyah-beyazlılar, Almeida'nın birinci alternatifi Fransız golcü Gomis'i ikna etse de menajerlik ve toplu para konusunda henüz istenilen seviyeye gelinmedi. (DHA)