Almeida'dan başkası yalan!

Almeida'dan başkası yalan!
Almeida'dan başkası yalan!
Beşiktaş Yönetimi, önümüzdeki sezonun yabancı futbolcular ile ilgili transfer planlaması yapmaya başladı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Kulüpler Birliği Vakı ile görüşerek belirleyeceği yabancı kuralına göre şekillenecek transfer politikası, takımda kalacak ve gidecek futbolcuların kaderini belirleyecek.

7 YABANCI FUTBOLCUNUN SÖZLEŞMESİ BİTİYOR

Lig bitiminde kadrodaki 10 yabancı futbolcudan kiralık ve sözleşmesi bitenler ayrıldıktan sonra 3 yabancısı kalacak olan Beşiktaş 'ta yönetim, teknik kadro ve Sportif Direktör Önder Özen'in istekleri doğrultusunda hareket edecek. Teknik kadronun kalmasını istediği futbolcular ile sözleşme yenilenecek ve geri kalan kontenjanlar için belirlenecek isimler ile masaya oturulacak.

BİR TEK ALMEIDA'DA ISRAR VAR

Sözleşmesi bitecek futbolculardan bir tek Hugo Almeida'da ısrarcı olan yönetim, bu futbolcu ile mutlaka sözleşme yenilemeyi istiyor. Takımdan ayrılsa bile menajerlik şirketine 2.5 milyon euro ödemek zorunda olan Beşiktaş, imkanlarını zorlayarak Almeida ile yeniden anlaşmak istiyor .Başkan Fikret Orman'ın bizzat ilgilendiği bu görüşmelerin sezon sonuna kalmadan bitirilmesi öngörülüyor.

FERNANDES'E TEKLİF VAR ISRAR YOK

Beşiktaş Yönetimi, Manuel Fernandes'in durumu hakkında ise sezon sonunu bekleme kararında. Sakat olduğu için geçen haftaki Antalyaspor maçında oynamayan Fernandes bu hafta da idmanlara çıkmadı. Lig maçları haricinde Beşiktaş'ın Avrupa Kupası'nda oynadığı basketbol maçında da taraftarların tepkisiyle karşılaşan ve salonu terk eden Portekiz'li futbolcunun, yakın çevresine sezon sonu Beşiktaş'ta kalmayacağını sık sık söylediği öğrenildi.

ESCUDE BIRAKIYOR, SIVOK İLE YENİ SÖZLEŞME YAPILMASI ZOR

Sözleşmesi biten diğer futbolculardan Julien Escude ile kesin olarak yollar ayrılacak. Devre arasında ameliyat olan ve hala rehabilitasyon sürecinde bulunan Tomas Sivok'un gitmesine de kesin gözüyle bakılıyor. Bu futbolcunun başarılı olmasına rağmen aynı yerden sık sık sakatlık geçirmesi yeni bir sözleşme yapılmasına engel görünüyor.

MOTTA SLAVEN BİLİÇ'E BAĞLI

Kiralık futbolculardan Ramon Motta ve Dany Nounkeu'nun kalıp kalmayacağı Hırvat hocanın tutumuna bağlı. Motta'nın satın alma opsiyonunun 2.5 milyon euro olması yönetimin bu konuda sezon sonunu bekleme kararı almasında en büyük etken. Dany için ise genel görüş sezon bitiminde Galatasaray 'a geri gönderilmesi yönünde.

5 ay için anlaşılan Jermaine Jones'un tek taraflı sözleşme uzatma opsiyonu bulunuyor. Jones'un Süper Lig'in geri kalan maçlarında iyi bir performans göstermesi halinde bu opsiyon kullanılarak sözleşmesi uzatılacak. Ali DANAŞ (DHA)