Alp Yalman yalnız değil!

Alp Yalman yalnız değil!
Alp Yalman yalnız değil!
Galatasaray'da Başkan Ünal Aysal'ın olağanüstü seçimde aday olmayacağını açıklamasının ardından seçim atmosferi de olağanüstü bir hal aldı.

İSTANBUL - Ünal Aysal'ın kararını açıklamasından önce başkan adaylığını ilan eden Alp Yalman, şu anda 25 Ekim'deki kongrede tek aday olarak dikkati çekiyor. Ancak camiada konuşulan şu ki, Yalman seçime yalnız girmeyecek, çok adaylı ve heyecanlı bir seçim yaşanacak.

İşte Alp Yalman'ın sırrı! 5 başkan...


Alp Yalman'ın listesini büyük ölçüde hazırladığı ve uzun yıllar kongre tecrübesi yaşamış isimlerle bir araya gelerek seçimi kazanma şansını artırmayı planladığı görülüyor. Kulübün genç üyelerine uzak olduğu bilinen Yalman, bu açığı kapatmak amacıyla Aysal yönetiminden daha önce istifa eden Sedat Doğan'ın desteğini almış durumda.

PROFESÖR ADAYLAR

25 Ekim'deki kongrede Alp Yalman'ın karşısına çıkması muhtemel iki isim de profesör; Adnan Polat yönetiminde ikinci başkanlık görevini yürüten Hukuk Profesörü Mehmet Helvacı ile Alp Yalman, Faruk Süren ve Özhan Canaydın yönetiminde yer alan tıp profesörü Ahmet Özdoğan. Her iki isim de uzun yıllar sarı-kırmızılı kulüpte yöneticilik yaparken, öncelikle Ünal Aysal döneminde sona erdirilemeyen mali krize çare olma iddiasıyla yola çıkacaklar.

Profesör Ahmet Özdoğan, daha önce başkan adayı olan Turgay Kıran'ın da desteğini alarak, geniş tabanlı bir yönetim oluşturma amacında. Ahmet Özdoğan'ın gerekirse başkan adayı olabilecek isimlere de teklif götürerek, güçlü bir yapı oluşturmayı hedeflediği bildiriliyor. Ünal Aysal'a karşı 3 yıl önce seçime giren adaylardan olan Mehmet Helvacı da, gelişmelere göre aday olacağını ya da güçlü bir listeye destek verebileceğini de açıkça beyan etmişti.

Prandelli'ye tazminat yok!


ADNAN ÖZTÜRK SÜRPRİZİ OLABİLİR Mİ?

Daha önce Adnan Polat ile girdiği seçim yarışını kazanamayan Adnan Öztürk'ün, önümüzdeki günlerde adaylığını açıklayabileceği iddia ediliyor. Öztürk'ün şu an için çalışmalarını ve görüşmelerini büyük bir gizlilikle yürüttüğü ileri sürülüyor.

FARUK SÜREN HAREKETE GEÇİYOR

Ünal Aysal'ın göreve devam etmesi gerektiğini söyleyen ve görev süresi boyunca Ünal Aysal'a koşulsuz destek veren efsane başkan Faruk Süren, Aysal'ın seçime girmeyeceğini açıklamasının ardından seçim kulislerinin etkin ismi olarak ortaya çıkıyor. Faruk Süren'in, yıllardır kendisine çok yakın olan Ali Dürüst, Abdürrahim Albayrak, Mete Başol gibi isimlerle bir araya gelerek, olağanüstü seçimde kulübe nasıl katkı sağlayacağını konuşacağı öğrenildi. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)

Ünal Aysal'dan Kaka itirafı