Alp Yalman'dan Ünal Aysal'a...

Alp Yalman'dan Ünal Aysal'a...
Alp Yalman'dan Ünal Aysal'a...
Galatasaray'ın 25 Ekim'de yapacağı olağanüstü seçimde başkanlığa aday olan Alp Yalman, seçilmesi durumunda yol haritasının mevcut olduğunu vurgularken, Cesare Prandelli sorusuna çok ilginç bir yanıt verdi.

İSTANBUL - Alp Yalman, Başkan Ünal Aysal'ın yeniden aday olmayacağını belirtmesini değerlendirerek, başkanlığa seçilmesi durumunda yol haritasının belli olduğunu ifade etti.

Faruk Süren kararını açıkladı!


NTV Spor'a konuşan Yalman, "Aday olmaması, Ünal başkanın kendi iradesi ve kendi düşüncesi. Ona saygıyla bakmaktan başka söyleyecek bir şey olamaz. Tabii ki kafamızda yapılacak şeylerin ne olduğu ve nasıl yapılacağıyla ilgili birtakım düşüncelerimiz var. Bunların hakiki durumunun nasıl olduğunu ancak oraya gelmek nasip olursa göreceğiz. Tedbirlerimizi de ona göre alacağız. Biz Ünal başkan gibi kulübün şu anda içinde değiliz. O, tabii ki kulübün günlük mali hareketlerini daha yakından biliyor. Biz ancak Divan Kurulu'na verilmiş mali tabloları görebiliyoruz" dedi.

Yalman, Aysal'ın kararından vazgeçip aday olması durumunda da kendi kararının değişmeyeceğini dile getirdi.

PRANDELLI SORUSUNA İLGİNÇ CEVAP

Alp Yalman, göreve gelmesi durumunda futbol takımının teknik direktörü konusundaki bir soru üzerine "Bunlar yarının konusu. Bugün Galatasaray 'ın teknik olarak başında olan bir arkadaş var" diye konuştu. Yalman, Aysal'ın yaklaşık 3,5 yıllık görev süresini, "Ünal Aysal'ın yönetiminin bazı bakımlardan gayet başarılı olduğunu, bazı hususlarda da o kadar başarılı olmadığını düşünüyorum" şeklinde değerlendirdi.

Galatasaraylı taraftarlara da mesaj veren Alp Yalman, "Herkesin içi rahat olsun. Galatasaray fiilen zor bir dönemden geçiyor ama Galatasaray'da hiçbir görev yarıda kalmaz. Kimse endişe edecek bir durumda olmasın" diyerek sözlerini tamamladı. (AA)

Sedat Doğan: Yalman'ın listesinde yokum